Euro
10.3397
-0.9%
Dolar
8.8339
-0.36%
Altın
496.34
-0.54%
Borsa
1.396
0.84%
Bitcoin
388.050
1.04%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Ziraat Bankası'nın korkunç reklam çalışması

  Ziraat Bankası'nın korkunç reklam çalışması

  Ziraat Bankası'nın, bazı gazetelere verdiği tam sayfa ilanlar çok konuşulacağa benziyor.
  • 21.11.2013 - 12:00

  Ziraat Bankası nın korkunç reklam çalışması #1

  Bugün gazeteleri ellerine alanlar, Ziraat Bankası'nın tam sayfa ilanlarıyla karşılaştı. Farklı mesleklerden insan yüzlerinin kullanıldığı ilanları görenler, 'Fazla ürkütücü' yorumunda bulundu.

   

  ZİRAAT'İN KORKUNÇ REKLAMLARI

  Ziraat Bankası, Hürriyet'ten Habertürk'e kadar tirajı yüksek birçok gazeteye arka sayfa ilanı verdi. "Bir bankadan daha fazlası" sloganıyla yayımlanan ilanda, memurdan öğrenciye işçiden öğretmene kadar toplumun farklı kesimlerinden ve mesleklerinden insanların fotoğrafları vardı.

  MANASIZ İNSAN YÜZLERİ

  Fotoğraflardaki yüzler ve ifadeler ise oldukça ilgi çekiciydi. Fotoğraflarda yer alan kişilerin bakışları ve yüzlerindeki ifadeler korku filmlerini aratmadı. İlanlar, 'Ziraat'in amacı ne' sorusunu akıllara getirdi. Devletin ve milletin parasıyla ayakta duran Ziraat böylece, 'fiyasko' yorumları yapılan ilanıyla korkunç bir kampanyaya imza atmış oldu.

  Ziraat Bankası nın korkunç reklam çalışması #2

  GARİP İFADELER

  İlanların altlarında yer alan yazılar ise ikinci bir fiyasko. Başörtülü bir öğrencinin kullanıldığı fotoğrafın altında şu cümleler yer alıyor; 'Bir bankadan fazlası olmak demek, yeri geldiğinde ana yeri geldiğinde baba olmak demek. Kardeş olmak, komşu olmak, korumak kollamak demek.' 

  Bu cümlelerin, banka-müşteri ilişkisi için fazla abartılı ve zorlama olduğu yorumları yapılıyor.   

  MİLLETİN PARASI NERELERE GİDİYOR

  Ziraat'in, bu başarısız reklam çalışması, günlerdir medya ve billboardlarda boy gösteriyor. Gazete ve dergilerde de tam sayfa yer alıyor. Bu durum göz önüne alınınca, bankanın, bu kampanya için ne kadar harcama yaptığı merak konusu oldu.

  Ziraat Bankası nın korkunç reklam çalışması #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir