taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7578
Euro
7.3056
Altın
1649.35
Borsa
92012.94
Gram Altın
358.551
Bitcoin
48015.96

Elazığ'da 500 depremzedeye anahtarlar verildi

Depremzedeler, kendileri için geçici barınma yeri olarak inşa edilen konteyner kentte anahtarlarını aldı.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Elazığ'da 500 depremzedeye anahtarlar verildi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, 24 Ocak günü meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

41 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları seferber oldu.

Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -3

Bu kapsamda AFAD, Elazığ'daki depremzedelerin geçici olarak barınmaları amacıyla Aşağı Demirtaş, Kırklar, Doğukent, Hankendi mahalleleri ile Sivrice'nin Gölbaşı mevkisinde 4 bin 806 konteyner kurulması için çalışma başlattı.

Depremzedeler için Doğukent Mahallesi'nde kurumu tamamlanan 900 konteynerden 500'ünün yerleşimine başlandı. Diğer konteynerlere yerleşimin sağlanması için çalışmalara aralıksız devam ediyor.

EŞYALAR AFAD TARAFINDAN KARŞILANIYOR

Konteyner kentin kurulduğu bölgede sosyal alanlar da oluşturulurken, konteynerlere yerleşen depremzedelerin eşya ihtiyaçları ise AFAD tarafından karşılanıyor.

Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -2

ANAHTARLAR TESLİM EDİLDİ

Depremde evi hasar gören eşi ile 4 çocuğuyla birlikte konteyner kente yerleşen Yunus Koç, geçici olarak konaklanacakları konteynerin anahtarını teslim aldı. Koç, emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, şunları söyledi:  
"Deprem olduğundan şimdiye kadar devletimiz ailemle birlikte bize çok iyi baktı, Allah devletimize zeval vermesin. Dün konteynerin anahtarını teslim aldık, konteynerimiz güzel ve bize yetiyor. Temizdir, çadırdan ve dışarıdan kalmaktan çok iyidir. Büyüklerimizden Allah razı olsun."

"DEVLETİMİZ YANIMIZDA"

Yunus Koç'un eşi Arzu Sarıboğa Koç ise jandarmanın yardımıyla konteynere yerleştiklerini ifade ederek, "Komutanlar bizi alıp getirdi, eşyalarımızı araçlar getirdiler. Sağ olsunlar her şeyi devlet yaptı. Özellikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. 4 çocuğumla burada yaşıyorum, devletimiz yanımızda, biz başkasından medet beklemiyoruz." dedi.

Eşiyle birlikte konteynere yerleştirilen Musa Tağgür, depremin ardından çadırda yaşamlarını sürdürdüklerini belirtti. Tağgür, "Evimiz ağır hasar aldı depremde, 20 gün boyunca bazen çadırda, bazen de akrabalarımızda kaldık. Allah'a şükür şimdi buradayız, dün bize teslim ettiler, taşındık ve yerleştik. Şu anda memnunum. Çünkü 20 gün boyunca ne zorluk çektiğimi ben biliyorum. O yüzden Allah büyüklerimizden, Cumhurbaşkanımızdan ve bakanımızdan razı olsun. Onlara çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -1Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -4Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -5Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -6Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -7Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -8Elazığ'da kurulan konteyner kentte 500 depremzede anahtarını teslim aldı -9YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir