taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.759
6.417
1527.06
97149.04
282.791

Elazığ'da cinayet zanlısına müebbet hapis cezası

Elazığ'da 3 yıl önce arkadaşını öldüren zanlı, yaptığı itiraftan sonra müebbet hapis ile cezalandırıldı.

İHA | 09.05.2019 - 18:09..
Whatsapp ile paylaş

Olay, 16 Şubat 2016 tarihinde merkez Sanayi Mahallesi Şamdan Sokak numara 7’deki evin bahçesinde, 31 yaşındaki Sinan Fırat’ın cesedinin bulunmasıyla ortaya çıkmıştı. Sırtından 5 kurşunla vurulup boğazı kesilerek öldürülen Fırat’ın cesedinin yanında, kadın çantası ile kadın tarafından yazılmış gibi gösterilen günlük bulunmuştu.

Elazığ polisinin yaptığı çalışma sonucu aynı gün, cinayet şüphelisi olarak Fırat’ın, arkadaşı olan ve 2 yıldır kredi kartını market için kullanan Hüsamettin A. ile olayı bilerek gizlediği iddia edilen ve delilleri yok etmede yardım ettiği ileri sürülen anne M.A. ve baba F.A'da gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Elazığ'da cinayet zanlısına müebbet hapis cezası

3 YIL SONRA "BEN ÖLDÜRDÜM" DEDİ

Elazığ Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, cinayet davasının karar duruşması bugün görüldü. Duruşmaya Tokat Cezaevi'nde tutuklu bulunan cinayet zanlısı Hüsamettin A. Segbis ile görüntülü katılırken, salonda maktul yakınları ve taraf avukatları yer aldı. Cumhuriyet Savcısı 20 gün önce verdiği esasa ilişkin mütalaasını tekrarlayarak sanığın planlayarak, kasten ve canavarca hisle cinayeti işlediği gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile anne ve babasının ise delilleri yok etmede yardım ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya karşı savunma yapan ve daha önce tüm duruşmalarda suçunu inkar eden, sadece cezaevine giderken polislere itiraf eden sanık Hüsamettin A. ise , ”Ben öldürdüm. Suç aletlerini de ben yok ettim. Annem ve babamın hiçbir şekilde alakası yok.” diye konuştu. Zanlı, ayrıca yazılı olarak olayı anlattığını ve mahkemeye sunduğunu aktardı.

Elazığ'da cinayet zanlısına müebbet hapis cezası VİDEO

Elazığ'da cinayet zanlısına müebbet hapis cezası

7 YILI TECRİT AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI

Taraf avukatlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, kararını açıkladı. Kararda heyet, sanığa kasten adam öldürme suçundan 7 yılı tecritte olmak üzere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan ise 2 yıl hapis ve bin TL para cezası verdi.

Heyet ayrıca, zanlıya delillerin yok edilmesinde yardım ettiği ileri sürülen anne M.A. ile baba F.A'ya, 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir