taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.417
6.1375
1211.13
92915.32
211.201

Elazığ'da itfaiyeler yangından sonra sandığa gitti

Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri önce kentte çıkan bir yangına müdahale ettiler, ardından da oy vermeye gittiler.

AA | 24.06.2018 - 16:42..

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için 411 bin seçmenin bin 551 sandıkta oy vereceği Elazığ'da oy kullanma işlemi devam ediyor.

YANGINDAN SONRA SANDIĞA

Kentte vatandaşın güvenliği için günün 24 saati görev yapan itfaiye ekipleri ihbar üzerine Doğukent Mahallesi'nde müstakil bir evde çıkan yangını söndürdükten sonra amirlerinden izin alarak itfaiye aracıyla sandık başına gitti.

Üzerlerinde çalışma kıyafetleri ile Kıbrıs Şehitleri İlkokulu'nda oylarını veren itfaiye erleri diğer seçmenlerin meraklı bakışlarında arasında vatandaşlık görevlerini yerine getirdi.

Elazığ'da itfaiyeler yangından sonra sandığa gitti

"24 SAAT GÖREVE HAZIRIZ"

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yangın uzmanı Ferit Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdürlük olarak vatandaşın güvenliği için günün 24 saati görev yaptıklarını belirtti.

Seçim arifesinde daha yoğun mesai geçirdiklerini ifade eden Polat, şöyle konuştu: "Bir kaç saat önce de Doğukent Mahallesi'nde çıkan yangına müdahale ettik. Veysel ve Mustafa arkadaşlarımız oy vazifelerini de yerine getirdiler. Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri olarak 24 saat göreve hazırız. Bunun yanında vatandaşlık görevimiz neyse onu da ihmal etmeyerek memleketimize hizmet etme görevini seve seve yerine getiriyoruz."

Elazığ'da itfaiyeler yangından sonra sandığa gitti


"AMİRLERİMİZDEN İZİN ALIP, OYUMUZU KULLANDIK"

İtfaiye eri Veysel Ulukaya de herkes gibi vatandaşlık görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını dile getirerek, "Doğukent Mahallesi'nde, ikametgah yangını ihbarı aldık. Olay yerine gidip yangını söndürdük. Oyumuzu kullanmamıştık, amirlerimizden izin alıp bu arada oyumuzu da kullandık. Vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olur inşallah." dedi.

Mustafa Atlan, oy vermenin bir vatandaşlık vazifesi olduğunu belirterek, "Yangına müdahale ettik. Yangını söndürdükten sonra oyumuzu kullandık." şeklinde konuştu.

Elazığ'da itfaiyeler yangından sonra sandığa gitti

Elazığ'da itfaiyeler yangından sonra sandığa gitti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)