taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8327
6.5549
1279.25
96861.42
239.896

Elazığ'da öğrencilerden mutlu okul, mutlu öğrenci projesi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Sarıcan İlkokulu öğrencilerinin okulu sevmeleri ve psiko sosyal gelişimlerini sağlamaları için 'mutlu okul mutlu öğrenci' projesi geliştirildi.

AA | 09.02.2019 - 09:19..
Whatsapp ile paylaş

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Sarıcan İlkokulu öğrencilerinin okulu sevmeleri ve psiko sosyal gelişimlerini sağlamaları için ‘mutlu okul mutlu öğrenci’ projesi geliştirildi.

Sarıcan İlkokulu Müdürü Mehmet Kazım Yıldırım, öğretmenler ile hazırladıkları projeyi tüm sınıflarda uyguladıklarını söyledi.

"DERSLERİ SEVDİRMEK İÇİN OYUN OYNUYORUZ"

Yıldırım, "Öğrencilerimize aynı şeyleri farklı yollardan daha iyi nasıl öğretebiliriz, bilimin ışığında çocuklara yaptırarak, yaşatarak, dokunarak, deneyerek, tecrübe ederek, nasıl bir yerlere getirebiliriz diye uğraşıyoruz. Çocuklara dersleri sevdirebilmek için oyun ile eğitimi bir arada veriyoruz. Oyunların amacı, kaliteli zamandan çok çocukların zihinsel gelişimine katkı sunmak. Bu yüzden her sınıfta oyun köşelerini oluşturduk." dedi.

Elazığ'da öğrencilerden mutlu okul, mutlu öğrenci projesi

"TÜM MATERYALLERİ BİZ YAPTIK"

Yıldırım, "Okul içerisindeki tüm materyalleri, kendi imkânlarımız ve atık malzemeleri değerlendirerek yaptık. Her sınıfı ayrı bir etkinlik alanına dönüştürdük. Satranç sınıfında turnuvalar yapılıyor. İstasyon sınıfımızda ritim çalışmasıyla müzik çalışmaları var. Masal dinleyebiliyorlar. Öğretmenlerin seslendirdiği masalları öğrenciler istediğinde ışığı kapatıp rahat bir ortamda dinleyebiliyor. Tarım etkinliklerine ayrılmış olan sınıfta çocuklar toprakla buluştu." diye konuştu.

"AMAÇ HAYVAN SEVGİSİNİ KAZANDIRMAK"

Yıldırım, "Tarım sınıfında bazı sınıflar domates ekiyor, bir başka sınıf çiçek yetiştiriyor. Tarım sınıfımızda hayvanlarımız da var. Amacımız,  çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak. Sınıflarda kullandığımız çöp kovalarımız atık pet şişelerden oluşuyor. Burada hiç bir ürünü atmayıp sınıf etkinliklerimizde nasıl kullanabiliriz diye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir