taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7277
Euro
7.2781
Altın
1617.95
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.332
Bitcoin
45998.08

Elif Şafak'ın babası Nuri Bilgin hayatını kaybetti

Elif Şafak’ın babası, Türkiye'nin sayılı sosyal psikoloji uzmanlarından Prof. Nuri Bilgin 67 yaşında yaşamını yitirdi.


Whatsapp ile paylaş

Elif Şafak'ın babası Nuri Bilgin hayatını kaybetti

elif şafak

Türkiye'nin sayılı sosyal psikoloji uzmanlarından olan Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm başkanı Prof. Nuri Bilgin, geçirdiği kalp krizi sonucu 67 yaşında hayata veda etti.

Ünlü yazar Elif Şafak'ın babası olan Prof. Bilgin, geçen hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı akademisyenler zirvesinde bir sunum gerçekleştirmişti.

PROF. NURİ BİLGİN KİMDİR?

1948 yılında Afyon’da doğan Prof. Nuri Bilgin, özellikle sosyal psikoloji alanındaki uzmanlığıyla tanınıyordu. Ankara Üniversitesi’nin ardından 1976 yılında Strasbourg Üniversitesi’nde felsefe doktorasını tamamlayan Bilgin, 1994-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştı.

2003 yılından itibaren Ege Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Nuri Bilgin’in sosyal psikoloji alanında ‘Siyaset ve İnsan’ (Bağlam Yayıncılık), ‘Eşya ve İnsan’ (Gündoğan Yayınları), ‘Sosyal Bilimlerde İçerik Analizi’ (Siyasal Kitabevi), ‘Tarih ve Kolektif Bellek’ (Bağlam Yayıncılık), ‘Cumhuriyet, Demokrasi Ve Kimlik’ (Bağlam Yayıncılık) gibi birçok kitabı bulunuyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir