taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8098
6.4307
1461.81
108786.06
272.897
42825.88

Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor

Murat Kurum, yerinde dönüşüm yaparak ve depreme dayanıklı konutlar üreterek sağlıklı konuta katkıda bulunduklarını belirtti.

17.08.2015 - 14:54..
Whatsapp ile paylaş

emlakkonut

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunuyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Hükümetimizin hazırlayıp yürürlüğe soktuğu 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun' kapsamında kentsel dönüşümün hukuki altyapısı çok önemli ölçüde hazırlanmış oldu. Biz Emlak Konut olarak gerek doğrudan yerinde dönüşüm yaparak ve gerekse depreme karşı dayanıaklı konutlar üreterek ülkemizin sağlıklı konut stokuna katkıda bulunuyoruz" dedi.

'İNSAN ODAKLI MODERN ŞEHİRCİLİĞE KATKI SAĞLIYORUZ'

Kentsel dönüşümü sadece depreme dayanıklı konut üretimi olarak görmediklerini anlatan Kurum, şöyle devam etti: "Yeşil alanı, sosyal donatıları, eğitim ve kültürel alanlar ile birçok projemizde etrafında parkları olan yaşam alanları üretmeye çalışıyoruz. 2003 yılından bugüne kadar geliştirdiğimiz 60'dan fazla projede ve 100 bini aşkın bağımsız bölümde bu kriterleri dikkate alarak çalışma yapmaya gayret ettik. Halen Emlak Konut'un 10 milyon metrekarenin üzerinde arsa stoğu bulunuyor. Şimdiye kadar geliştirdiğimiz tüm projelerimizde ilkelerimize sadık kalmaya çalıştık ve onbinlerce konut geliştirdiğimizi de dikkate alırsanız, insan odaklı modern şehirciliğe yaptığımız olumlu katkı ortadadır."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir