Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.900
-0.26%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C
  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti

  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti

  Günümüz teknolojisi kullanılmadan sokaklara yapılan üç boyutlu sanat eserleri, görenleri hayrete düşürüyor.
  • 06.05.2015 - 14:16

  3D; bir resmin ya da görüntünün derinliğinin, genişliğinin ve yüksekliğinin olması durumudur. Bilgisayarlarda hazırlanan bu programlar, sokaklara taşınınca neler olabilir hiç düşündünüz mü? İşte ilginizi çekebilecek birkaç bilgi...

  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti #1

  ÖZEL TAKTİKLER KULLANILIYOR

  Belçika’lı Julian Beever, 11 yıldır cadde ve sokaklara inanılmaz resimler yapıyor ve ünü İngiltere, Belçika, Fransa, Hollanda, Almanya gibi bir çok ülkeye yayıldı.

  3D resimleri sokaklara taşımak için belli bir sıralamanın takip edilmesi gerekiyor. Bunları sokaklara taşımak için resim önce tasarlanıyor. Ardından hangi açıdan nasıl görüneceği düşünülüyor.

  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti #2

  ŞABLON HAZIRLANIYOR

  Daha sonra belli bir şablon hazırlıyor. Bu şablon yere tebeşir yardımıyla çiziliyor ve belli noktalara gidip nasıl göründüğüne bakılıyor. Bütün düzenlemeler yapıldıktan sonrada iş, bu resmi renklendirmeye geliyor.

  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti #3

  DERİNLİK HİSSİ VERİYOR

  Renklendirme işlemi kolay olmuyor. Renklendirme sırasında da yine 3 boyutlu diğer alanların tasarımını önceden belirleyip ona göre süreç yeniden başlatılıyor. Sanatçı, çok zor bir teknikle mükemmel resimler ortaya çıkartıyor.

  Belli bir yerden bakılınca resimler derinlik hissi verdiği için sokaklarda bu çizimleri görenler, önünde saatlerce duruyor ve fotoğraf çekiliyor.

  Sokakların çehresi 3 boyutlu resimlerle değişti- FOTO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir