Euro
10.3402
-0.89%
Dolar
8.8269
-0.44%
Altın
498.31
-0.15%
Borsa
1.387
0.2%
Bitcoin
385.193
-0.15%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü mart ayında açılacak

  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü mart ayında açılacak

  İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün mart ayı sonunda faaliyete girmesinin beklendiği bildirildi.
  • Ajanslar
  • 03.08.2015 - 12:31

  Yalova'nın Altınova ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün mart ayı sonunda faaliyete girmesinin beklendiğini söyledi.

  Köprü çalışmalarını inceleyen Kaya, köprünün kablo montajı için oluşturulan "kedi yolu" diye adlandırılan bölümünde geçen mart ayında kopma meydana geldiğini hatırlattı.

  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü mart ayında açılacak #1

  KEDİ YOLU YENİDEN YERLEŞTİRİLDİ

  Hava muhalefetinden dolayı meydana gelen kopmanın büyük zarar oluşturduğunu anımsatan Kaya, "Bu zarar neticesinde de işlerde bir nebze de olsa süre olarak sıkıntı doğacağı yönünde kamuoyunda bir anlayış ve bilinç oluşmuştu. Ancak gerek ilgili konsorsiyum gerekse yüklenici firmaların gayretleri ve olağanüstü çalışmalarıyla kedi yolu malzemelerinin tamamı indirildi ve kısa sürede yerine yenileri tedarik edilerek yerleştirildi" dedi.

  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü mart ayında açılacak #2

  MART AYINDA FAALİYETE GİRECEK

  Kaya, yapılan çalışmaların ardından şu an mart ayındaki seviyeyi yeniden yakaladıklarını ifade ederek, "Kedi yolunun şu anda en düşük seviyesi deniz üzerinde 74 metre, en yüksek noktası kulenin en üst kısmı olan 202 metredir. Sözleşmenin de gereği olarak köprünün aralık ayı sonu itibarıyla faaliyete geçmesi düşünülüyordu. O iş kazası nedeniyle köprünün mart ayı sonunda faaliyete girmesi öngörülüyor ve bekleniyor" diye konuştu.

  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü mart ayında açılacak #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir