Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
411.615
-1.23%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  ABD'de inşa edilecek kültür evinin mermerleri Ege'den

  ABD'nin North Carolina eyaletinde yapılacak Türk Kültür Evi'nin mermerleri, Ege Maden İhracatçılar Birliği tarafından temin edilecek.
  • AA
  • 15.05.2016 - 11:22
  ABD'de inşa edilecek kültür evinin mermerleri Ege'den

  ABD de inşa edilecek kültür evinin mermerleri Ege den #1

  Ege Maden İhracatçıları Birliği, ABD'nin North Carolina eyaletinde inşa edilmesi planlanan Türk Kültür Evi'nin mermerlerini getirtecek.

  Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kurucusu olduğu Aziz ve Gwen Sancar Vakfı'nca North Carolina'da Türk Kültür Evi yaptırılacağını, bu mekanın mermerlerinin kendileri tarafından karşılanacağını açıkladı.

  İNSANLIĞA HİZMET EDECEK

  Türk Kültür Evi'nin ABD'de okuyan Türk ve yabancı öğrencileri bir araya getireceğini, projeye destek olmayı sosyal sorumluluk gördüklerini kaydeden Kaya, projede yer almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı.

  Kaya, "Aziz Sancar bilim adamı kimliğinin yanında büyük bir Türkiye aşığı. Türk Kültür Evi projesi bu sevginin ete kemiğe bürünmüş hali olacak. Bu projeye bizim de katkı sağlamamıza olanak sağladıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Türk Kültür Evi'nde kalacak gençlerimiz de Aziz Sancar gibi değerli bilim adamları yetişecek ve insanlığa hizmet edecek" dedi.

  TÜRK DOĞAL TAŞLARI SEÇİLECEK

  Yapılan açıklamada, henüz proje aşamasında olan 9 dönüm arazi üzerine kurulacak Türk Kültür Evi'nin 900 metrekare dış, 300 metrekare de iç mekan olmak üzere toplam bin 200 metrekare alanının mermer ve granit taşlarının Ege Maden İhracatçıları Birliğince tamamen Türk doğal taşlarından seçilerek gönderileceği ifade edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir