Petrol
92.53
-2.70%
Euro
18.2308
-0.13%
Dolar
17.9206
-0.21%
Altın
1.024
-0.34%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.444
-1.22%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Adana'da inşaat teknolojileri fuarı açıldı

  Adana, inşaat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz teknolojisi, tesisat ve yalıtım, dekorasyon, tadilat ve yenileme fuarı açıldı.
  • 20.02.2015 - 11:29
  Adana'da inşaat teknolojileri fuarı açıldı

  MHGN

  Adana Valisi Mustafa Büyük, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki açılış töreninde, inşaat sektörünün, ekonominin öne çıkan unsuru olduğunu, bu çerçevede fuarın sağlayacağına inandığını belirtti.

  'FUARIN SEKTÖRE KATKI SAĞLAMASINI TEMENNİ EDİYORUZ'

  Fuarın, Türkiye'de gelişen, değişen inşaat teknolojilerinin, estetik anlayışın, kentsel dönüşüm için yapı müteahhitlerine yeni ufuklar açmasını, belediyeler açısından da şehri yenileme ve güzelleştirme yolunda yeni fırsatlar sunmasını dileyen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, "İnşaatın ekonomimizdeki itici gücü herkes tarafından bilinmekte. Ümit ediyoruz ki ekonomimizin durağan bir dönem yaşadığı bu zamanda Çukurova, ülke ekonomisine katkı koyar. Bir yükselen ivmeyi destekler. Fuar, inşallah ekonomiye katkı koymada biraz daha öne çıkar" dedi.

  SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TEMSİLCİLERİ

  Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe de inşaat sektörünün gayri safi milli hasıla içindeki yaklaşık yüzde 30 payı bulunduğunu, Türkiye'de istihdamı oluşturan dört ana sektörden birinin inşaat olduğunu söyledi. Son yıllarda yalnızca belirli standartlara sahip binalar değil, çevre ile dost, sosyal ve toplumsal yaşama daha uygun estetik projelerin hayata geçirildiğini vurgulayan Menevşe, oda olarak bu fuarları, katılımcı kişi ve firmaları desteklediklerini bildirdi.

  İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu da Türkiye'de inşaat sektörünün 250 alt sektörüyle ekonomi ve istihdama büyük katkı sağladığını belirtti. Konuşmaların ardından katılımcılar fuarı gezdi. Yurtdışından 145 temsilcinin görüşme yapmak üzere ziyaret edeceği 192 firmanın katıldığı fuarı 22 Şubat'a kadar açık kalacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir