Petrol
111.37
-0.60%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.884
1.43%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Afyonkarahisar'da konut fiyatları arttı

  Afyonkarahisar'da konut fiyatları, çevre illere göre 10 kat daha artış gösterdi.
  • 12.07.2016 - 13:48
  Afyonkarahisar'da konut fiyatları arttı

  Afyonkarahisar da konut fiyatları arttı #1

  Konut sayısının fazla olmasına rağmen Afyonkarahisar'da ev fiyatlarının yüksek bir ivmede seyir etmesinin, konut satışlarının yavaşlamasını neden olduğu belirtildi.

  KONUT FİYATLARI DEĞERLENDİ

  90 bin TL'den başlayan konut fiyatının semtine göre 350 bin TL'ye kadar çıktığı Afyonkarahisar'da, en çok fiyat artışının yaşandığı bölgenin ise il merkezi olduğu açıklandı. Koçak Gayrimenkul-Çatı Emlak sahibi Mehmet Yüzüak, Afyonkarahisar'da konut fiyatlarını değerlendirdiği açıklamasında, fiyatları en çok etkileyen faktörün ise evlerin metrekaresi ile yapımında kullanılan ürün ve malzemelerin kalitesi olduğunu ifade etti.

  Çevresel faktörlerin, yani konutun bulunduğu alanda bulunan ve insanların en çok kullandığı hastane, okul, otogar gibi kuruluşların da fiyatları etkilediğini söyleyen Koçak, Afyonkarahisar'da konut fiyatları anlamında en pahalı semtlerin başında ise Uydukent ile birlikte Ordu Bulvarı ve Yeşilyol diye adlandırılan bölgenin geldiğini kaydetti.

  ARSA FİYATLARI DA ARTTI

  Afyonkarahisar'da son yıllarda şehirleşmenin yeni yapılanma olduğu için Uydukent'te doğruda kaydığından da bahseden Yüzüak, "Uydukent'te konut ile birlikte arsa fiyatları da son yıllarda arttı. Zaten bunla birbirine bağlı olarak pareler oranda artış gösteriyor. Uydukent semtinde konut fiyatları diğer semtlere göre yaklaşık yüzde 50 daha pahalı. Bu bölgenin fiyatlarının yüksek olmasındaki nedenlerin başında gelen etken ise, yukarıda söylediğim gibi şehirleşmenin bu bölgeye doğru daha fazla kaymasıdır" dedi.

  Afyonkarahisar'daki konut fiyatlarının çevre illere göre yüzde10-15 arasında daha yüksek olduğunu da belirten Koçak Gayrimenkul-Çatı Emlak sahibi Mehmet Yüzüak, fiyatların geleceğinin ne olacağı konusuna da açıklık getirerek, fiyatlarda kısa vadede artış yada azalmanın gözükmediğini de belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir