Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
704.484
1.22%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Alemdağ ve Göktürk'e indirimli ürün AVM'si geliyor

  Alemdağ ve Göktürk'e, lüks markaların indirimli ürünlerinin satılacağı alışveriş merkezleri açılıyor.
  • 18.05.2015 - 10:49
  Alemdağ ve Göktürk'e indirimli ürün AVM'si geliyor

  avm

  Hüsnü Özyeğin, Alemdağ ve Göktürk'e indirimli lüks marka AVM'si açacak. Sabah'ın haberine göre; 800'ün üzerinde lüks markanın ürünlerini yüzde 70'e varan oranlarda indirimle satan Avrupa'nın en büyük designer outlet (lüks markaların ürünlerini indirimli satma konsepti) alışveriş merkezi zinciri McArthurGlen ile ortaklık yapan Fiba Holding'in patronu Hüsnü Özyeğin, ilk adımı atıyor.

  KONSEPTİ ŞEHİR DIŞINA DA TAŞIYACAK

  Özyeğin, biri Göktürk diğeri de Alemdağ'daki Özyeğin Üniversitesi'nin altında olmak üzere iki designer outlet AVM açmaya hazırlanıyor. AVM'lerin en büyük özelliği ise bilinen çok katlı yapıların aksine tek kattan oluşan mağazaların yer aldığı bir kasabayı andırıyor olması. Fiba Ticari Gayrimenkul Yatırımları CEO'su Yurdaer Kahraman, AVM'lerin yerleri konusunda bilgi vermekten kaçınsa da AVM konseptinin Türkiye'de bir ilk olacağını, konsepti zamanla İstanbul dışına da taşıyacaklarını söyledi.

  YÜKSEK GELİRLİLERİ HEDEF ALDI

  Avrupa'da 8 ülkede 20 designer outleti olan McArthurGlen'in uzmanlığı ve Özyeğin'in perakendedeki tecrübesi ile hayata geçirilecek AVM'lerin seçildiği yerler ise stratejik. İstanbul Erkek Lisesi, Üsküdar Amerikan Koleji gibi pek çok eğitim kurumunun okul açmaya hazırlandığı Alemdağ, öğrenci potansiyeliyle dikkat çeken bir bölge. Hüsnü Özyeğin de bu potansiyelin farkına varıp Özyeğin Üniversitesi'nin çevresinde 400 dönüme büyük bir konut projesi yapacak. Lüks konut projelerinin yükseldiği Göktürk ise yüksek gelirlilerin ikamet ettiği bir bölge. Özyeğin, bu bölgede ikamet eden yüksek gelirlilerin harcama potansiyelini fırsata çevirecek.

  METRO PROPERTİES İLE MASADA

  Fiba Holding, perakende alanındaki gücünü AVM'lerle pekiştirmek için bir yandan yeni AVM inşaatlarına girerken bir yandan da hazır AVM'leri bünyesine katmak üzere harekete geçti. Daha önce Tepe Grubu'nun satışa çıkardığı 4 ildeki M1 Tepe alışveriş merkezlerinin hisselerini alarak dolaylı ortak olduğu Metro Group'un gayrimenkul şirketi Metro Properties bünyesindeki diğer AVM'leri satın almak için de görüşmeler yapan Özyeğin, yaptığı bir açıklamada "Satın almak için kaynaklarımız var. Rahatlıkla satın alımlarda birkaç yıl içinde 1 milyar dolar seviyesine çıkabiliriz" demişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir