Euro
9.9257
-1.1%
Dolar
8.3558
-0.98%
Altın
487.59
-0.95%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
332.570
-3.62%
32ºC
İstanbul
Açık 32 C

  Ankara Pursaklar yeni projelerle değerleniyor

  Ankara'nın metropol ilçelerinden Pursaklar, yeni projelerin hayata geçirilmesiyle giderek değerleniyor.
  • 08.05.2015 - 09:50
  Ankara Pursaklar yeni projelerle değerleniyor

  pursaklar

  Pursaklar'da arsa fiyatları yükselirken, daire fiyatları da yatırımcısına kazandırmaya yönelik hareket ediyor. Şu ana kadar yüzde 25'lik bir değer artışı yaşanırken, başlayan projeler sonuçlandığında bölgede fiyatların daha da artacağı düşünülüyor.

  PURSAKLAR'A YENİ PROJELER GELİYOR

  Milliyetemlak'ın haberine göre; Ankara’da Esenboğa Havalimanı’na yaklaşık 4,5 kilometre mesafede kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüsü, bölgeye öğrenci nüfusunu taşıyacak. Kampüsün eğitim hayatına başlamasıyla birlikte öğrenci nüfusunun hem emlak sektörünü hareketlendirmesi hem de esnafa destek olması bekleniyor.

  HAVARAY ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Ulaştırma Bakanlığı, Pursaklar'da Havaray için çalışmalarına devam ediyor. Havaray ile birlikte ulaşım konusunda büyük mesafe kat edecek olan Pursaklar, yatırım için daha cazip bir nokta haline gelecek. Yaklaşık 20 kilometrelik hat, yani Kızılay'dan Esenboğa Havalimanı'na kadar, viyadük olarak inşa edilecek.

  Projenin en önemli ayağı Pursaklar'dan Kızılay istikametine olan bölüm olacak. Pursaklar'dan sonra Kızılay'a doğru hangi istikametin kullanılacağına Ulaştırma Bakanlığı karar verecek. Bu yatırımla birlikte hat boyunca ve çevresinde arsa ve konut fiyatlarının yükselmesi bekleniyor.

  300 HEKTARLIK FUAR ALANI

  Aynı zamanda bölgede 300 hektarlık alan fuar alanı olarak tayin edildi. Bakanlar Kurulu'nun, Ankara ili Akyurt ve Pursaklar bölgesinde yer alan 30 hektarlık alana Fuar ve Gelişme Sahası, Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olmasına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Hayata geçirilecek bu projelerden sonra bölgede metrekare fiyatlarının birkaç katına çıkacak olması öngörülüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir