Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.100
2.00%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Antalya'da kaçak emlakçıların sayısı arttı

  Antalya'da kaçak ve kayıtsız emlakçılık yapanlara ilişkin son 3 yılda rekor başvuru yapıldı.
  • 30.01.2016 - 15:22
  Antalya'da kaçak emlakçıların sayısı arttı

  antalya

  Son üç yılda kayıtlı üyelerin yoğun şikayetleri üzerine kaçak faaliyet gösteren emlakçılara yönelik denetim yapılması ve engellenmesi amacıyla Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı'na yapılan başvuruların hiçbirine yanıt alınamadı.

  İKİ KATI KAÇAK VAR

  Komite Başkanı Mustafa Ayanoğlu, Antalya'da kayıtlı yaklaşık 2 bin 500 emlakçı olduğunu, oda kaydı ve vergilerini tam ödediklerini söyledi. Ayanoğlu, bunun yanında işyeri açıp kayıtsız çalışan, birçok farklı meslek dalında faaliyet göstermelerine rağmen yan iş olarak kaçak emlakçılık yapanların, kayıtlı emlakçı sayısının neredeyse iki katına ulaştığını dile getirdi.

  YANIT GELMEDİ

  Son üç yıldır bu konuda yoğun şikayetler aldıkları ve üyelerden gelen şikayetleri Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı'na bildirdiklerini anlatan Ayanoğlu, komite toplantılarında da sık sık gündeme gelen bu konuda denetim yapılması, kaçak emlakçıların önüne geçilmesi için yaptıkları başvurulara yanıt alamadıklarını açıkladı. Ayanoğlu, meslek komitesi olarak yaşadıkları bu sorunun çözümü için ATSO yönetimi aracılığıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) başvuru yapıldığını söyledi. Ayanoğlu, kaçak emlakçılar nedeniyle hem satış hem de kiralama işlemlerinde çok sayıda dolandırıcılık olayı yaşandığını, insanların mağdur edildiğini dile getirdi. Ayanoğlu, emlakçının oda kaydı ve vergi levhasının mutlaka incelenmesi gerektiğini, aksi takdirde dolandırıcılık olaylarına maruz kalınabileceği uyarısında bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir