Euro
11.1771
0.88%
Dolar
9.6022
1.07%
Altın
554.78
1.75%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.146
-1.58%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Arap yatırımcıların yeni gözdesi Ordu

  Arap yatırımcıların yeni gözdesi Ordu

  Ordu Valisi Balkanlıoğlu, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar gibi ülkelerden iş adamlarının kente turizm yatırımı yapmak istediğini söyledi.
  • 12.06.2015 - 09:26

  ordu

  Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı'ndan Ehab Allam Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, bugün Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Kuveyt’te reklam, organizatörlük ve gayrimenkul üzerine 3 ayrı şirketi bulunan Ehab Allam özellikle Bosna - Hersek ve Londra’da gayrimenkul ve turizm üzerine gerçekleştirdiği yatırımlarını Ordu’da da hayata geçirmek istediğini kaydetti.

  'TANITIM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ'

  Ordu'nun marka şehir olması için turizm tanıtım çalışmalarına ağırlık verildiğini de belirten Vali Balkanlıoğlu, "Trabzon ve Rize’de yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Bu illere baktığımızda güzellik namına ne varsa Ordu’da da fazlasıyla mevcut. Bozulmamış doğasıyla çok daha farklı güzelliklere sahip. Ordu - Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte turizmde bir hareketlik var. Ordu'nun turizmde bir marka şehir olması amacıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık veriyoruz" dedi.

  'TURİZMDE BEN DE VARIM DİYECEK'

  Ordu'nun turizm sektöründe, gelecekte Karadeniz'de bir numara olacağını da iddia eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten yatırımcılar gelmişti. Onlarla da görüşmelerde bulunmuştuk. Bu da gösteriyor ki, önümüzdeki dönemde yatırımcı ve turizm anlamında o bölgelerden çok sayıda ziyaretçilerimiz olacak ve Ordu hem iç hem de dış turizmde ben de varım diyecek" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir