Petrol
110.67
-0.10%
Euro
17.2664
1.35%
Dolar
16.067
0.89%
Altın
965.1
1.72%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
475.127
-1.22%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Araplar'dan Yalova'ya 2 milyarlık yatırım

  Yalova’da yapılacak 5 bin konutluk proje için Suudi Arabistanlı gayrimenkul yatırımcılarıyla 2 milyar liralık işbirliği yapıldı.
  • 18.04.2016 - 12:00
  Araplar'dan Yalova'ya 2 milyarlık yatırım

  yalova

  Körfez ülkelerinden büyük yatırımları Türkiye'ye getiren Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistan'lı gayrimenkul şirketi ile yapılacak dev yatırım için işbirliğine imza attı. Suudi Arabistanlı gayrimenkul şirketi Kimma Huizama ile yatırım anlaşması imzalayan Beyttürk İnşaat, bir yıl içinde Marmara Bölgesi'nin en büyük projesinin inşaatına başlayacak. Marmara Bölgesi'nde büyük gayrimenkul yatırımları ile dikkati çeken Beyttürk İnşaat, Suudi ortakla birlikte 2 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek. Anlaşmayla bölgenin değerinin artacağına vurgu yapan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Barman, "Suudi Arabistan konsorsiyumu ile birlikte Marmara Bölgesi'nin çehresini değiştirecek dev bir projeye imza atacağız. Beş bin konutluk yeni projemiz Yalova'da yer alacak" dedi.

  25 BİN KİŞİLİK PROJE

  Yalova'nın gelişen bölgesi Bursa yolu üzerinde yeni bir yaşam alanı kuracaklarını belirten Barman, "Bir yıl içinde projemize başlamayı planlıyoruz, hem Körfez bölgesinden hem de ülkemizden projeye ilginin büyük olacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Proje yaklaşık 25 bin kişilik yeni bir yaşam merkezi sağlayacak.

  KÖRFEZ BÖLGESİ İLGİ GÖSTERİYOR

  Beyttürk İnşaat'ın İstanbul, Bursa ve Yalova'da gerçekleştirdiği projeler özellikle Körfez ülkeleri yatırımcıları tarafından büyük talep görüyor. Beyttürk'ün Yalova'da Dreamland, Mia Thermal, Beytepe Konakları, Beytepe Plus ve Çınarcık'ta Beyttürk Orman gibi projeleri bulunuyor. Şirket, büyüme hedefini Körfez ülkeleri olarak belirledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir