Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2596
-0.01%
Dolar
18.0855
0.04%
Altın
1.021
0.00%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.010
0.36%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Arsalarını birleştirenler karlı olacak

  Barakazi, yeni imar planına göre, 4 kat izni verilen bazı yerlerde vatandaşların arsalarını birleştirmeleri durumunda binalara 5 kat izni vereceklerini belirtti.
  • 19.02.2015 - 12:33
  Arsalarını birleştirenler karlı olacak

  Arsalarını birleştirenler karlı olacak #1

  Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Ömer Şanlı ve cemiyet üyeleri tarafından karşılanan Barakazi, Bingöl ile ilgili yapmak istediklerini anlattı.

  HATALAR DÜZELTİLECEK

  Askıya çıkarılan imar revizyon planında, arsaların birleşmesini teşvik ettiklerini bu nedenle 4 kat izni verilen bazı yerlerde vatandaşların arsalarını birleştirmeleri durumunda 5 kat izni verdiklerini söyledi. Barakazi, bunun da amacının kaliteli ve düzenli yapıların ortaya çıkmasını sağlamak olduğunu vurguladı.

  Gazetecilerin, imar planında gösterilen yolun bazı yerlerde vatandaşların evlerinin ortasından geçtiğini belirtmesi üzerine Barakazi, “Bu tür hataları tespit ettik. Ben kendim hatalı 2-3 yerle karşılaştım. Ayrıca itiraz süresi var, vatandaşlarımız bu konuda dilekçe veriyorlar. Hiç itiraz etmeyenleri de düzeltme imkanımız var. Yapılan revizyonda hatalar var. Bunları düzelteceğiz” dedi.

  KAÇAK YAPILAR KALDIRILACAK

  Kaçak yapıların kaldırılacağını belirten Barakazi, bir kısmına daha önce ruhsat verildiğini, bir kısmının kaçak olduğunu söyledi. Barakazi, kaçak yapıların kesinlikle yıkılacağını söyledi.

  50 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDIK

  Barakazi, Bingöl Belediyesi’nde hiçbir iş yapmadan çalışanların olduğu söylentilerine şu cevabı verdi: “Şuanda çalışan bankamatik memuru yok biliyoruz. Bizi aldatan, fark etmediğimiz 2-3 kişi varsa bilmiyorum ama o bankamatik memurlarının hepsine açık açık tavrımızı koyduk. Kadrolu olan birkaç kişi emekli oldu, şirket elemanı olanları da tespit edip işten attık. Yaklaşık 50 kişiyi işten attık.”

  KADIN BAKIM EVİ YAPILACAK

  Dörtyol parkı köşesinde bulunan WC’nin, kadın bakım evi olarak yeniden yapılacağını belirten Barakazi, kapının parkın iç tarafından verileceğini ve hem bayan hem de erkeklerin kullanımına açık olan bu alanın sadece bayanlara hitap edeceğini söyledi.

  Barakazi, inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte yapının ‘Kadın bakım evi’ olarak yapılacağını söyledi.

  ÇAPAKÇUR VADİSİ ŞEKİLLENECEK

  Çapakçur Vadisi ili ilgili hazırlanan projenin iki hafta içinde kamuoyuna tanıtılacağını belirten Barakazi, “Tanıtım yapıldıktan sonra Çapakçur’un şekillenmesi için fikirler de alacağız. Bunla ilgili kalkınma ajansından destek aldık. Dere ıslahı ile ilgili DSİ’den destek aldık. Peyzaj gerektiren kısımları aşama aşama yapacağız. Su tutma gibi çalışmalar yapılacak. Ama şuanda genel bir proje ortaya çıktı, inşallah yakında paylaşacağız” dedi.

  ŞELALE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

  Mirzan Mahallesi’nde ve Bingöl-Elazığ karayolu Shell Petrol karşındaki alanı mesire alanı olarak yapmayı planladıklarını belirten Barakazi, vericilerin olduğu tepede Bahçelievler kısmına bakan yamaçta şelale yapmayı düşündüklerini ifade etti.

  MEVCUT SU BİNGÖL’E YETER

  Geçen yıl Kürük’ten mevcut kaynağa 55 litre ilave su kattıklarını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl’e gelecek su bize yetecek. Ancak deplase çalışması, hat bağlantısı, depo bakımları gibi zorunlu haller dışında su sıkıntısı olmayacak. Mevcut su bize yeter. Orada başka kaynaklar da var. İnşallah onları da peyder pey getirmeye çalışacağız.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir