Petrol
86.8
-0.20%
Euro
19.4821
0.44%
Dolar
18.6347
0.02%
Altın
1.066
0.54%
Borsa
4978
0.00%
Bitcoin
323.099
1.26%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C
  Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

  Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

  Son dönemde gerçekleştirilen mega ulaşım projeleriyle İstanbul'da bazı bölgeler değer kazandı.
  • 30.11.2016 - 15:40

  İstanbul'da gelişen metro ağının yanı sıra 3’üncü Köprü, 3’üncü Havalimanı, tüp geçit, Marmaray ve Kanal İstanbul gibi projeler Avrupa Yakası'nın gayrimenkulünü daha da değerlendirdi.

  Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi #1

  Avrupa Yakası'nda en fazla değer artışı Kemerburgaz, Beylikdüzü-Gürpınar, Başakşehir- Kayabaşı ve Riva’da meydana geldi. Özellikle yeni ulaşım projelerinin geçtiği hatlar ve çevrelerinde bulunan gayrimenkul fiyatları enflasyonun çok üstünde arttı.

  BAZI BÖLGELER DEĞERLENECEK

  Bir Gayrimenkul Değerleme şirketinde görev yapan Cansel Turgut Yazıcı, Kemerburgaz bölgesinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ve yeni havalimanının tamamlanmasından sonra gelişim gösterecek yerlerin başında geldiğinin altını çizerek, "Marmaray'ın açılmasıyla Yenikapı ve Kazlıçeşme bölgelerinin diğer metro hatlarıyla birleşerek bir transfer noktası olması, çevresine çekim gücü kattı. Yenikapı, tarihi yarımada içerisinde olduğu için yeni yapılaşmalar açısından bu bölgede gelişim beklenmiyor. Ancak etkileşim içerisinde olduğu Zeytinburnu- Kazlıçeşme ve Bakırköy sahil şeridi aksı gelişim gösterecek bölgeler arasında" diye konuştu.

  Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi #2

  DEĞER ARTIŞI DEVAM EDECEK

  Yetkililer, Güngören, Bahçelievler ve Merter'in dışında Merkezefendi ve Davutpaşa'da da kentsel dönüşümle birlikte değer artışı yaşandığını ve bu değer artışının önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirtiyor.


  Görüş Bildir