Bakanlık Merzifon'a atıksu arıtma tesisi yapacak

sdfg

Bakanlık ile AB tarafından finansmanı karşılanan “Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi İhalesi” kapsamında 17 Mart 2015 tarihinde bilgilendirme toplantısı ve saha gezisi gerçekleştirildi.

Projenin uygulanacağı mevkiyi tanıtmak için düzenlenen saha gezisine, ihaleye teklif vermek isteyen şirketler katıldı. Gezi sırasında Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürü Vekili Serap Peker, uzman yardımcıları Ertuğ Kılavuz ve İlkem Bahçeci tarafından katılımcılara gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

DÖRT BİLEŞENDEN OLUŞUYOR

Merzifon Su ve Atıksu Yatırımı Projesi; Merzifon Su ve Atıksu Projesi için Teknik Yardım ve Müşavirlik İşi, Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi 1. Kısım Yapım İşi, Merzifon İçme Suyu Projesi 2. Kısım Yapım İşi ve Merzifon Atıksu Projesi Mal Temin İşi olmak üzere 4 bileşenden oluşuyor.

Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi, tasarım ve yapım işlerini, tüm mühendislik tasarım ve inşaat (inşaat, mekanik ve elektrik işleri), tesisin devreye alınması, hizmete alınması, Merzifon Belediyesinin personeline operasyonel eğitim ve atıksu arıtma tesisinin Belediye’ye devir-teslimi, işletme için hazır duruma getirme işlerini kapsıyor.

AÇILIŞ TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Aynı zamanda bu sözleşme deşarj hattının test ve devreye alınması ve mevcut ana kolektörün tesise kadar uzatılmasının yanı sıra Atıksu Arıtma Tesisi boyunca Paşa Deresi'nin kısmi rehabilitasyonu da dahil yapım ve boru döşeme işlerini de kapsayacak.

Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi’nde karbon giderimi için birincil çökeltme olmadan ve çamur stabilizasyonu ayrı aerobik çürütücülerin içerisinde gerçekleştirilecek şekilde bir aktif çamur sistemi olacak.

Sözleşme, FIDIC Sözleşme (Sarı Kitap) Koşullarına uygun olarak yürütülecek. İhale teklif verme tarihi 28 Nisan 2015 olup aynı gün ihalenin açılış toplantısı düzenlenecek.