Petrol
96
1.14%
Euro
18.3281
0.48%
Dolar
17.9564
0.25%
Altın
1.026
0.39%
Borsa
2771
0.00%
Bitcoin
427.237
3.21%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Bakanlık raylı sistem projelerini devralıyor

  Bakanlık raylı sistem projelerini devralıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 3 ildeki belediyenin raylı sistem hattı projelerini üstleneceğini açıkladı.
  • 18.02.2015 - 11:57

  bredf

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yenikapı-İncirli Metro Hattı, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Meydan-Havaalanı-EXPO Raylı Sistem Hattı projelerini üstlenecek. Buna göre, yapılan düzenlemeyle, devralan kuruluş, merkezi yönetim bütçesinden karşılanan proje maliyetlerinin ifa edildiği tarihe kadar, devredilen projeden sağlanan tüm brüt gelirlerini Hazine Müsteşarlığı'nca belirlenen banka hesaplarına aktaracak.

  DEVRALMA PROJESİNE İNCİRLİ-SEFAKÖY HATTI EKLENDİ

  Karar kapsamında bakanlıkça projeleri devralınacak belediyeler ve devralma yetkisi verilen projelere İncirli-Sefaköy Metro Hattı eklendi. Proje üstlenilmesi kapsamında bakanlık, devralınan projeler dışında, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve il özel idarelerinin metro ve şehir içi raylı ulaşım sistemi kurma taleplerini değerlendirecek ve uygun olanları bakanlar kuruluna sunacak.

  Bakanlık, bakanlar kurulunca yapımının üstlenilmesine karar verilen metro ve şehir içi raylı ulaşım sistemleri ve bunlarla ilgili tesislerin ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak, plan, proje ve programlarını hazırlamak, hazırlatmak, incelemek, incelettirmek ve bunları yapmak veya yaptırmak görevlerini yürütecek.

  Bu kapsamda bakanlıkça üstlenilecek projeler ise şöyle:

  - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yenikapı-İncirli Metro Hattı

  - Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı

  - Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Meydan-Havaalanı-EXPO Raylı Sistem Hattı


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir