Euro
15.5065
2.94%
Dolar
13.6876
2.86%
Altın
776.29
1.96%
Borsa
1.88
1.22%
Bitcoin
774.513
-0.64%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Balkanların en büyük camisi hızla yükseliyor

  Arnavutluk'ta inşa edilen Balkanların en büyük camisinde çalışmalar devam ediyor.
  • AA
  • 29.02.2016 - 12:19
  Balkanların en büyük camisi hızla yükseliyor

  Arnavutluk'ta inşa edilen Namazgah Camisi'nin inşaatından sorumlu mühendis Hüseyin Şentürk, önemli açıklamalarda bulundu. Çalışmaların programa uygun şekilde devam ettiğini belirten Şentürk, şu ana kadar otopark, konferans salonu, ofisler ve farklı amaçlarla kullanılmak üzere faaliyet gösterecek yer altındaki katların tamamlanmasına çalıştıklarını ifade etti.

  Balkanların en büyük camisi hızla yükseliyor #1

  BELİRLENEN TARİHTE TAMAMLANACAK

  Sütunları diktiklerini söyleyen Şentürk, "Ardından tonozlarla devam edeceğiz ve kubbenin betonunun döşenmesine geçeceğiz. Programımıza göre haziran ayına kadar kubbenin betonunu döşemiş olacağız" diye konuştu. Şentürk, cami inşaatını belirlenen tarihe kadar tamamlayacaklarına inandığını vurgulayarak olumsuz hava şartlarının zaman zaman çalışmalarına engel olduğunu ancak bunu güneşli günlerde daha fazla çalışarak telafi ettiklerini kaydetti.

  TEMELİ GEÇEN YIL MAYISTA ATILMIŞTI

  Şimdiye kadar alt katlarda ve caminin iç kısmında çalıştıklarını ifade ederek "Çalıştığımız bilinse de dışarıdan bir şey görünmüyordu. Şimdi ise buradan geçen insanlar burada neler olup bittiğini kendi gözleriyle görüyor. Kapımızı çalıyorlar ve çalışmaların hızla ilerliyor olmasından duydukları mutlulukla bizleri selamlıyorlar. Tiran halkı, artık bu caminin gerçekten inşa edilmekte olduğuna inanmaya başladı" dedi.

  10 BİN METREKARELİK ALANA İNŞA EDİLİYOR

  Balkanlar'ın en büyük camisi olacak Namazgah Camisi yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa ediliyor. 2-3 yılda tamamlanması planlanan caminin temeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla geçen yıl mayıs ayında atılmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir