Petrol
98.23
-1.38%
Euro
18.4766
-0.30%
Dolar
17.9554
0.10%
Altın
1.031
-0.14%
Borsa
289
0.75%
Bitcoin
428.857
-3.46%
28ºC
İstanbul
Çok bulutlu 28 C

  Başkent'te yatırımın yeni adresi Mamak

  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ankara'da yatırımda en çok kazandıran bölgelerin Mavigöl, Kutludüğün ve Ortaköy olduğunu belirtti.
  • 19.02.2015 - 11:43
  Başkent'te yatırımın yeni adresi Mamak

  ntytyh

  Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı , beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ü makamında ziyaret etti.

  YATIRIMLAR MAMAK'IN DEĞERİNİ ARTIRIYOR

  Mamak'ta son yıllarda yaşanan gelişmelerin tüm iş dünyasının dikkatini çektiğine değinen Naslı, başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Akgül'ü tebrik etti. Naslı, TÜGİAD üyelerinin de Mamak'a yatırım yapmak istediklerini belirterek, Akgül'den destek istedi. TÜGİAD üyesi genç iş adamlarının, bölgede yatırım yapmalarından büyük memnuniyet duyacağını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, şunları söyledi:

  "Mamak, 5-6 yıldır büyük bir değişim içinde. Özellikle kentsel dönüşümle birlikte ciddi bir yapılaşma ve değişim yaşanıyor. Sanayi bölgesi, üniversite, hastane gibi kompleksler yapılacak. Kent merkezine sadece 3-4 kilometre uzaklıktaki Mamak, Ankara'nın yükselen değeri oldu. Yapılan her yeni yatırım Mamak'ın değerini daha da arttırıyor. Belediye olarak yatırımcılara her türlü desteği vermeye hazırız. Eskiden yatırımcılar belediyede işlerinin yavaş işlediğinden şikayet ederlerdi. Yeni sistemimiz ve kurduğumuz ekiple en hızlı İmar ruhsatı çıkaran belediyelerden biri haline geldik."

  YATIRIM İÇİN MAVİGÖL REVAÇTA

  TÜGİAD yönetim kurulu üyelerinin, yatırım için önerilerini sormaları üzerine Başkan Akgül, "Yatırım için Mavigöl bölgesi revaçta. Kutludüğün ve Ortaköy de yatırım yapacakların kazanacakları bölgeler" ifadelerini kullandı.

  NATO yolunda hayata geçirilecek yeni terminal projes hakkında da bilgi veren Akgül, "Terminal binası hemen hemen AŞTİ büyüklüğünde olacak. Terminal bittiğinde insanları buraya aktaracak bir toplu taşıma projesi gerekiyor. Her zaman daha kalıcı olduğu için biz metroyu tercih ediyoruz. Büyükşehir ise teleferiği öneriyor. Teleferik için düşünülen üç farklı güzergah var. Bunlardan bir tanesi, Dikimevi'nden AŞTİ'ye kadar gidiyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir