Petrol
91.99
-0.38%
Euro
18.2627
0.10%
Dolar
17.9609
0.26%
Altın
1.023
0.11%
Borsa
2942
0.98%
Bitcoin
430.177
-1.05%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Bayraklı kıyı şeridi yeniden tasarlanacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Turan'dan kent merkezine doğru uzanan 8 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması için uygulama projelerini tamamladı. Bölgede bisikletli mola terasları, engelli çocukların da kullanabileceği oyun alanı yer alacak.
  • 10.02.2015 - 16:53
  Bayraklı kıyı şeridi yeniden tasarlanacak

  egttr

  İzmirliler'in denizle ilişkisini güçlendirmek amacıyla Körfez'i kıyılarıyla birlikte tasarlamayı hedefleyen "İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi" kapsamında sıra Turan ile Yeni Kent Merkezi arasında uzanan 8 kilometrelik kıyı şeridine geldi.

  Proje, Bayraklı Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ile Şelale Deresi arasındaki 175 metrelik sahil bandı ve 19 bin metrekarelik alanın çevre düzenlemesini kapsıyor. Uygulama projeleri tamamlanan bölge tasarımı için yapım ihalesi çalışmaları devam ediyor.

  ANKETLER SONUCU ŞEKİLLENDİ

  Bayraklı'da yaşayanların denizle bağının güçlendirilmesi ve deniz kıyılarından daha fazla yararlanması amacıyla hazırlanan proje, bölge halkıyla yapılan anketlerdeki görüşler doğrultusunda şekillendi.

  İlçe kıyılarının genç, yaşlı, çocuk, engelli ya da bisikletli herkes için kullanışlı ve çekici hale gelmesi için hazırlanan 8 kilometrelik projedeki diğer etaplarda vatandaşların görüşlerinin alınmasına devam edilecek.

  Bayraklı kıyı şeridi yeniden tasarlanacak #2

  MÜJDELER VERİLDİ

  Anadolu Caddesi ile feribot yolu arasına 116 araçlık açık otopark konumlandırılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Mavişehir'den İnciraltı'na uzanan 40 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması hedefiyle başlattığı "İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi" kapsamında bugüne kadar Pasaport, Konak Pier Karataş ve Üçkuyular-Göztepe İskele arasındaki kıyıları düzenledi.

  Son olarak Emek Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Karabağ, imar planı revizyonu, semt merkezi ve pazar yeri konusunda vatandaşlara müjdeler vererek, "Söz verdiğimiz projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Her zaman sizin yanınızdayız" dedi. Başkan Hasan Karabağ Emek Mahallesi'nde bulunan düğün salonunda vatandaşlarla bir araya geldi.

  Bayraklı'nın bazı mahallelerinin imar planlarında değişiklik yapacakları Emek Mahallesi'nin de bunlardan biri olduğuna dikkat çeken Başkan Karabağ, "Biz gecekondu insanının imarı iyileşsin diyoruz. Müteahhitlerle otursunlar pazarlık etsinler. Kurtuluş bu."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir