Petrol
89.29
0.48%
Euro
18.2572
0.17%
Dolar
18.5437
-0.03%
Altın
1.013
-0.08%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.586
1.99%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Bolu Dağı Tüneli bayrama hazır hale getirildi

  TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde, bayram süresince kontrollü trafik akışı sağlanacak.
  • AA
  • 09.09.2016 - 15:52
  Bolu Dağı Tüneli bayrama hazır hale getirildi

  Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde, Kurban Bayramı tatili süresince kontrollü trafik akışı sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalar sonlandırıldı.

  Bolu Dağı Tüneli bayrama hazır hale getirildi #1

  Karayolları ekipleri, her gün on binlerce aracın geçtiği TEM Otoyolu Bolu Dağı kesiminde bayram öncesi gerekli bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdi. Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezi'nde ise trafik akışı 87 kamerayla 7/24 izlenecek.

  TEM OTOYOLU'NUN ANA GEÇİŞ NOKTASI

  Merkez çalışanları, trafik kazası ve yangın gibi olayları anında ilk müdahale ekibine bildirecek. Böylece olası can ve mal kayıplarının önüne geçilecek. Merkezin Bakım İşletme Şefi Murteza Beşiroğlu, yaptığı açıklamada, tünelin, TEM Otoyolu'nun ana geçiş noktası olduğunu söyledi.

  Bayram trafiğinde normalden fazla araç bekledikleri için ekip sayılarını iki katına çıkardıklarını anlatan Beşiroğlu, "Kaynaşlı-Abant Kavşağı güzergahımızda 19 personel ve 8 araçla hizmet vereceğiz. Güzergahta günlük ve periyodik yaptığımız çalışmaları, bayram nedeniyle sonlandırdık" diye konuştu.

  Bolu Dağı Tüneli bayrama hazır hale getirildi #2

  YARDIM İSTENEBİLİR

  Beşiroğlu, tünel işletme şefliğinde 9 personel ve bir itfaiye aracının olası yangınlara ilk müdahale için hazır bulunduğunu, ayrıca Bolu ve Kaynaşlı itfaiye ekiplerinden de yardım isteneceğini açıkladı.

  Güzergahtan geçen yıl toplam 10 milyon 515 bin aracın geçtiğine işaret eden Beşiroğlu, "TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminden bu yıl eylül ayına kadar 7 milyon 212 bin, geçen Ramazan Bayramı'nda da 780 bin araç geçti. Bu bayramda çok daha fazla aracın geçmesini bekliyoruz. Kurban Bayramı'nda beklediğimiz araç sayısı 900 bini bulacak. Bayram ve yaz tatili bitişi, gurbetçilerin dönmeye başlaması ve okulların açılacak olması nedeniyle trafiğin daha da artacağını düşünüyoruz" dedi. Beşiroğlu, Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak sürücülere, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları çağrısında bulundu.


  Görüş Bildir