Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.594
0.09%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Bursa Çamlıtepe Camii'nin temeli atıldı

  Bursa’nın Gemlik ilçesinde Çamlıtepe Camii’nin temeli törenle atıldı.
  • İHA
  • 14.01.2016 - 16:36
  Bursa Çamlıtepe Camii'nin temeli atıldı

  Yaz aylarında nüfusu 100 binlere ulaşan Gemlik Kumla’da bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan cami meselesi ortadan kaldırılıyor.

  TEMELİ ATILDI

  Çamlıtepe Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi’nin ve Gemlik Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçireceği Çamlıtepe Camii’nin temeli atıldı.

  Bursa Çamlıtepe Camii nin temeli atıldı #1

  AYRICALIKLI BİR TOPLANMA MERKEZİ

  Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin sadece namaz kılınan mekanlar olmadığını hatırlatarak, “Camiler her türlü eğitimin verildiği, önemli toplanma ve istişare alanlarıdır. Bu bölgede de halkımızın yoğun talebi vardı. Bu aşamaya gelinceye kadar gerek projenin hazırlanması, gerek planların yapılması için yoğun emek harcanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi burada, Gemlik Belediyesi burada. İnşallah kısa zamanda açılışını da birlikte yapacağız. Gerek mimarisi gerekse çevre düzenlemeleriyle Çamlıtepe Mahallesi ayrıcalıklı bir toplanma merkezine kavuşmuş olacak” dedi.

  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da yaz aylarında nüfusu 100 bini aşan Kumla’da sadece iki küçük cami bulunduğunu ve ihtiyacı karşılamadığını söyledi. Son 5 yıl içinde açılan, yapımı devam eden ve temeli atılanla birlikte ilçeye 7 cami kazandırdıklarını ifade eden Yılmaz, 24 derslikli 8 okul için protokol imzaladıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 12 spor tesisini ilçeye kazandırdıklarını vurguladı.

  Bursa Çamlıtepe Camii nin temeli atıldı #2

  BAŞKAN'A TEŞEKKÜR ETTİLER

  Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da gerek altyapı yatırımları, gerekse doğalgazın da gelmesiyle Kumla’nın artık daimi ikametgah olarak tercih edilebileceğini belirterek, bölgeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

  Çamlıtepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil ise 370 metrekare taban alanlı camide şahinliklerle birlikte 400 metrekare namaz kılma alanı bulunduğunu belirterek, böylesi önemli projeye verdikleri destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Çamlıtepe Camii’nin temeli protokol üyeleri tarafından dualarla atıldı.

  Bursa Çamlıtepe Camii nin temeli atıldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir