Petrol
110.56
-0.89%
Euro
16.29
1.11%
Dolar
15.59
0.76%
Altın
920.03
-0.18%
Borsa
2407
-0.51%
Bitcoin
478.267
-0.85%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Bursa'da kaçak yapılaşmaya izin verilmiyor

  Bursa Yıldırım'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kaçak inşaat yapılarının yıkımı gerçekleştiriliyor.
  • 18.07.2016 - 09:12
  Bursa'da kaçak yapılaşmaya izin verilmiyor

  Bursa da kaçak yapılaşmaya izin verilmiyor #1

  Kentsel dönüşüm ile Yıldırım'ı daha yaşanabilir bir şehir kimliğine kavuşturmak isteyen Bursa Yıldırım Belediyesi'nin diğer yandan da kaçak yapılaşma ile mücadelesi hız kesmeden sürüyor.

  Yıldırım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri 2015 yılında 68,2016 yılının ilk 7 ayında 62 kaçak yapı yıktı. Yıldırım'ın yeniden yapılanmasında kaçak yapılaşmaya taviz vermediklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'da yıllardır süregelen kaçak yapılaşma sonucunda yaşadığımız sıkıntılar ortada. Doğru planlamalarla şehrimizi tekrar inşa ederken, kaçak yapılara asla göz yummuyoruz" dedi.

  CEZAİ YAPTIRIMLAR UYGULANACAK

  Yıldırım'da yeni bir çarpıklığa neden olacak kaçak yapılaşmayla mücadelenin süreceğini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Vatandaşlarımızın yanı sıra hazır beton firmalarının da bu konuda hassasiyet göstererek, kaçak yapılara beton temin etmemelerini istiyoruz. Bu konuda aksi bir tutum sergileyen firmalar tespit edildiğinde gerekli cezai yaptırımlar taviz gösterilmeden yerine getirilecektir" diye konuştu.

  Kaçak yapılaşma yüzünden vatandaşların sıkıntı yaşamamasını istediklerini de aktaran Başkan Edebali, "Kaçak yapı konusunda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. Kentsel dönüşüm hamlesi ile şehrimizin inşa ederken kaçak inşaat yaparak geleceğimizi karartmayalım."

  PLANLI VE MODERN KONUTLAR

  İlçeyi daha güvenli, sağlıklı ve modern konutlarla donatmak için çalışmaların hızla devam ettiğini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ı bulunduğu konumdan daha iyi bir noktaya getirmek, hemşerilerimizin yaşamaktan mutluluk ve huzur duyacağı bir şehri hayata geçirmek için kentsel dönüşüm için somut adımlar atmayı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı..

  Kentsel dönüşüm sayesinde vatandaşların kaçak yapılar yerine planlı ve konforlu yapılarda yaşam süreceğini de aktaran Başkan Edebali, "Kaçak yapılaşmaya izin vermeyen, planlı ve modern mahallelerde yaşayarak şehre aidiyet duygusunu hisseden vatandaşlarımızla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir