Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.473
0.91%
4ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 4 C

  Bursa'da kentsel dönüşüm teşvik edilecek

  Bursa'da yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları için 0,50 emsal verilebileceği açıklandı.
  • İHA
  • 07.06.2015 - 11:44
  Bursa'da kentsel dönüşüm teşvik edilecek

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizm tesislerine olduğu gibi kentsel dönüşüm yapacak sitelere de destek vereceklerini söyledi. Son lodosla Bursa’nın büyük bir imtihan atlattığını ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Lodosla iyi bir testten geçmiş olduk. Bursa’daki bütün tesisleri inceliyoruz. Lodosun verdiği tahribata göre toparlanmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

  Bursa da kentsel dönüşüm teşvik edilecek #1

  BELEDİYE OLARAK KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TEŞVİK EDECEĞİZ

  Bursa’da her sene lodos olduğunu ifade eden Altepe, deprem için de bir an önce tedbir alınması gerektiğini söyledi. Lodosun hızının tahmin edilebildiğini, ama depremin edilemediğini hatırlatan Altepe, “Dönüşüm bir an önce olmalı. Herkes binasını yenilemeli. Yakın zamanda Orhaneli yolunda 180 daire için 0.50 emsal artışı verdik. Turizm tesislerine bunu veriyorsak, kentsel dönüşüm yapanlara da 0.50 emsal artışı verebiliriz. İlk depremde yıkılacak binaların yenilenmesi bizim için acil. Bursa’daki binaların yüzde 15’i büyük risk altında. Bu bölgelerde acilen gerekli adımların atılması gerekiyor.” diye konuştu.

  Bursa da kentsel dönüşüm teşvik edilecek #2

  60 BİNA KAMULAŞTIRILDI

  Yola en çok önem veren belediye olduklarını ifade eden Altepe, “Son 3 ayda 60 bina kamulaştırdık. Şehir merkezinde yıkım yapıyoruz. 700 bina yıkarak cadde açan belediye hiçbir yerde yok. İvazpaşa ve Mollafenari arasında yol yoktu. 36 bina yıkılıyor. Yakında yol açılacak. Yeni yollar açıyoruz. Güney çevre yolu bizim en çok heyecan duyduğumuz projeydi."

  Bursa da kentsel dönüşüm teşvik edilecek #3

  ONAY ALINCA BAŞLANACAK

  Altepe sözlerini şöyle tamamladı, "Değişik şüphelerden dolayı onaylanmadı. Teleferik’e uluşmak için çiçek Caddesi Piremir Mahallesi’nde geçilmesin diyoruz. Dünyanın her yerinde göllerin kenarından viyadük geçiyor. Dağların eteğinden yollar geçiyor. Bizde de olması gerekiyor. Çalışma devam ediyor. Onayı aldığımız gibi başlayacağız” diye konuştu.


  Görüş Bildir