Petrol
95.88
2.38%
Euro
18.3058
0.16%
Dolar
18.0682
0.67%
Altın
1.022
0.55%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
427.632
0.84%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Bursa’nın camileri kültür merkezi olacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Nilüfer’deki Merve Camii çevre düzenleme ve konferans salonunun açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleştirildi.
  • 14.02.2015 - 11:53
  Bursa’nın camileri kültür merkezi olacak

  vsdvSD

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Nilüfer’deki Merve Camii çevre düzenleme ve konferans salonunun açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış törenine; Bakan Güllüce ve Başkan Altepe’nin yanı sıra Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Asım Amil, Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’daki camileri yenileyerek birer kültür merkezi haline dönüştürmek istediklerini söyledi. Altepe, şehirdeki tüm camileri yeniden düzenlediklerini ve eksiklikleri giderdiklerini ifade etti.

  İRADE ÖRNEK OLMALI

  Açılış törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise, Merve Camii için ortaya koyulan iradenin dünyaya örnek olması gerektiğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin İl Müftülüğü ve halkla birlikte güzel bir birlikteliğe imza attığını, insanların kendilerini geliştirebileceği önemli bir sosyal merkezin ortak iradeyle hayata geçtiğini vurgulayan Bakan İdris Güllüce, bu durumun iyi okunması gerektiğini kaydetti.

  NİLÜFER SOSYAL MERKEZ KAZANDI

  Merve Camii’nin düzenlenmesi için toplamda 1 milyon 326 bin TL’lik harcama yaptıklarını vurgulayan Başkan Altepe, yapılan çalışmalar kapsamında Nilüfer ilçesinin sadece bir ibadet yeri değil güzel bir sosyal merkez kazandığını belirtti. Yapılan çalışmalar kapsamında, 2800 metrekaresi yeşil alan olmak üzere yaklaşık 7.000 metrekarelik alanda çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. bin 400 metrekarelik alanda 225 kişilik konferans salonu, fuaye alanı, bay bayan okuma salonları, idari ofisler, derslikler ve müştemilat yapıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir