Dolar
6.8115
0.022%
Euro
7.5825
0.1836%
Altın
1737.55
-0.1212%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
380.655
-0.0727%
Bitcoin
68456.2
4.5645%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Dövizi olan Bodrum'a koştu

  Bodrum’da döviz geliri olan yatırımcılar konut alım satımında TL fiyatlı gayrimenkullere yöneldi.
  • 10.10.2015 - 14:32

  Dövizi olan Bodrum'a koştu

  bodrum

  Türkiye’nin en gözde lokasyonlarından biri olan olan Bodrum, yaz mevsiminin bitmesine rağmen yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Piyasalardaki istikrarsızlık, kurdaki hızlı artışında etkisiyle piyasadaki kısmi yavaşlamaya rağmen uzman gayrimenkul danışmanlarının tespit ettiği doğru yatırımlar sayesinde satışlar hız kesmeden devam ediyor. Bodrum, İstanbul, Ankara ve İzmir’in arka bahçesi olarak nitelendiriliyor.

  'KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI'

  Son yıllarda Bodrum’da eğitim, sağlık ve spor yatırımlarının artması ile beraber büyük şehir yaşantısını değiştirmek isteyen kişiler Bodrum’u geçiş noktası olarak değerlendiriyor. Özellikle döviz geliri olan Türk ve yabancı yatırımcı için TL fiyatlı yatırımlarda gözle görülür bir hareketlilik gören KW Bodrum’un Takım Lideri Ayşegül Çetin, 12 ay yaşamaya uygun konutların taleplerinde artışa dikkat çekerken, 20-30 yıllık yazlıkların yeniden yapılandırılması ve kentsel dönüşümün bir an önce başlaması gerektiğini belirtti. Çetin, arz tarafındaki önemli hareketliliğin de değişen ekonomik ortamın etkisiyle öncelikle yazlık evlerin elden çıkarılması yönünde olduğu bilgisini verdi. Yeni projelerin sayısının da artmasıyla Bodrum’da satışta arzın yüksek olduğunu belirten Çetin, Bodrum’un doğru fiyatlı ve ihtiyaca cevap verebilen projelerin değer bulduğu bir pazara dönüştüğünü söyledi.

  DEĞERİ ARTACAK BÖLGELER

  Kentsel Dönüşümde bürokratik sürecin oldukça uzun sürmesine rağmen tempolu bir artış olduğunu, Bodrum’da riskli yapılarda kentsel dönüşümün resmen başladığını belirten Çetin, henüz yapılanma olmasa da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Muğla Belediyesi’nin riskli alanlarda dönüştürme çalışmalarını başlattığını söyledi. Son dönemlerde Yalıkavak gibi dengeli ve kaliteli bir şekilde yükselen bölgelerin en az 5 yıl daha değerlenmeye devam edeceğini belirten Çetin; Bitez, Ortakent, Gündoğan ve Torba’nın hali hazırda olan ilgiyi koruduğunu iletti. Yalıçiftlik, Mazı, Ören’de ivmenin oldukça yavaş olduğunu belirten Çetin, Ören’in turizm imar alanı ilan edilmesiyle bölgede arazi yatırımlarının oldukça arttığını söyledi. Ayrıca Tuzla bölgesine inşaat firmalarından büyük yatırımlar beklendiğini ileten Çetin, bu bölgelerde değer kazancı beklendiğini söyledi.

  Görüş Bildir