Euro
9.9828
0.1%
Dolar
8.4678
0.49%
Altın
484.56
-0.31%
Borsa
1.426
0.16%
Bitcoin
403.543
0.73%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Dünyanın 13'üncü ters evi Antalya'ya inşa edildi

  Antalya'da bir grup girişimci tarafından yaptırılan ev, dış görüntüsünden içerisindeki eşyalara kadar her şeyiyle 'ters' duruyor.
  • AA
  • 10.09.2015 - 15:52
  Dünyanın 13'üncü ters evi Antalya'ya inşa edildi

  Kundu Turizm Bölgesi'nde girişimciler Kaan Karahan, Görkem Cantürk ve Tanya Makorava tarafından projesi Rusya'dan getirtilerek yaptırılan "ters ev", iç ve dış görüntüsüyle dikkati çekiyor. Giriş kapısının bile ters olduğu evde, perdeler, mutfak mobilyaları, tuvalet, yatak odası ve dolaplar ile oturma grupları, çamaşır makinesi gibi bütün eşyalar tavanda yer alıyor.

  Dünyanın 13 üncü ters evi Antalya ya inşa edildi #1

  DÜNYADAKİ 13'ÜNCÜ TERS EV

  Girişimcilerden Kaan Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada 12 ters ev bulunduğunu ve 13'üncüsünü Antalya'ya açtıklarını ifade etti. Karahan, "Ev yüzde 25'lik eğimle ters bir şekilde duruyor. Ziyaretçiler eve girince büyük şaşkınlık yaşıyor. Eve ilk defa girenler bir baş dönmesi yaşıyor. Tavandaki eşyalara tutunarak dengelerini sağlamaya çalışıyorlar. Evi bir yılda 100 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz" dedi.

  "GÖSTERİLEN İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ"

  Karahan, evin tavan kısmının yerde, yerde olması gereken bölümünün ise tavanda bulunduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "İnsanlar tavandaki eşyalarla fotoğraf çektiriyorlar. Bu fotoğrafları 180 derece çevirdikleri zaman kendileri tavanda asılı gibi görünürken, eşyalar ise olması gerektiği yerde yer alıyor. Ters evin alternatif turizm açısından çok önemli olacağını düşünüyoruz. Gösterilen ilgiden de çok memnunuz" diye konuştu.

  Projeyi her geçen gün geliştireceklerini dile getiren Karahan, ters evin henüz sadece ikinci katının ziyarete açık olduğunu ve ilerleyen dönemde birinci katı da ziyarete açacaklarını dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir