Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
495.900
-0.92%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Dünyanın masalsı köşeleri

  Dünyanın masalsı köşeleri

  Dünyanın masalsı güzelliğe sahip çeşitli yerleri belirlendi.
  • 27.12.2015 - 10:52

  Doğal güzellikleriyle masalsı bir görüntü yaratan yerler belirlendi. Dünyanın her yerinden ilgi çeken bu yerler görenleri büyülüyor.

  Dünyanın masalsı köşeleri #1

  KORUNMUŞ ESKİ BİR ŞEHİR

  Almanya'nın Rothenburg şehrinde yer alan bu masalsı yer, iyi korunmuş Ortaçağ eski şehri olmakla birlikte, dünyanın her yerinden gelen turistler için bilinen bir yer.

  Dünyanın masalsı köşeleri #2

  AKDENİZ'İN EN ÇOK RAĞBET EDİLEN BÖLGESİ

  Ege Denizi'nde, Yunanistan'ın 200 km güney doğusunda yer alan Santorini, volkanik adalar grubu olarak biliniyor. Son dönemlerde Santorini, doğal güzelliğiyle Akdeniz'in en çok rağbet gören turistik bölgelerinden biri olmayı başardı.

  Dünyanın masalsı köşeleri #3

  TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR

  Manarola, İtalya'nın kuzeyinde Cinque Terre bölgesi'nde yer alıyor. Cinque Terre "Beş Toprak" anlamına geliyor ve şu köylerden oluşuyor: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, ve Riomaggiore. Bu bölge UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alıyor ve her sene turistlerin akınına uğruyor.

  Dünyanın masalsı köşeleri #4

  MEDENİYETİN İZLERİ GÜNÜMÜZE TAŞINDI

  Nevşehir başta olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölge olan Kapadokya Bölgesi Türkiye'nin ilgi çeken yerlerinden. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oyup bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşıdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir