Euro
14.9385
3.25%
Dolar
13.139
2.52%
Altın
756.75
2.96%
Borsa
1.815
0.35%
Bitcoin
750.992
2.06%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor

  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor

  Mersin'de bulunan Tulumba Köprüsü'nün kazalara sebebiyet verdiği ve görüntüsünün kötü olduğu yönünde yakınmalar köprünün yıkılmasıyla bitti.
  • AA
  • 26.05.2015 - 09:45

  Mersin'de, açıldığı 1999 yılından bu yana tartışmalara yol açan ve her yıl yıkılması gündeme gelen Tulumba Köprüsü'nün yerine yapılacak altgeçidin temeli atıldı.

  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor #1

  TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

  Kentin en işlek arterlerinden Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile İnönü Bulvarı'nı bağlayan Tulumba Köprüsü'nün yıkılmasının ardından inşa edilecek altgeçit projesi için temel atma töreni gerçekleştirildi.

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, buradaki konuşmasında, yerel seçimler öncesinde yaptıkları çalışmalar sırasında, vatandaşların Tulumba Köprüsü ile ilgili çok sayıda şikayeti kendilerine ilettiğini söyledi.

  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor #2

  YENİ PROJELER GERÇEKLEŞECEK

  Kocamaz, köprünün, kentin siluetini bozduğu ve kazalara sebebiyet verdiği yönünde yakınmalar duyduklarını belirterek, "Keşke yıllar önce çok sağlıklı bir proje hazırlanıp, bugün ikinci kez masraf yapmamış olsaydık. Ama her şeye rağmen 'zararın neresinden dönülürse kardır' anlayışıyla Mersin'i rahatlatmak, kenti çağın gereklerine uygun hale getirmek ve vatandaşlarımızın yaşantılarını mutlu şekilde sürdürmeleri için bu inşaata başlıyoruz" dedi.

  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor #3

  PROJELER TANITILDI

  Tulumba altgeçidinin ardından yeni hizmetlerin devam edeceğini ifade eden Burhanettin Kocamaz, yeni projelerini de anlattı. Konuşmaların ardından Kocamaz, iş makinesinin koltuğuna oturarak projenin temelini attı. Törenin ardından vatandaşlara tatlı ikram edildi.

  16 yıldır tepki çeken Tulumba Köprüsü yıkılıyor #4

  16 YILDIR TEPKİ ÇEKİYORDU

  Projenin ilk gününden itibaren meslek örgütleri, çevre dernekleri ve bölge esnafı tarafından tepki gören ve 1999 yılında Mimarlar Odası Mersin Şubesi tarafından konunun yargıya taşınmasının ardından yıkımına karar verilen Tulumba Köprüsü, 16 yıl boyunca çeşitli tartışmalara yol açmış, süreç boyunca da sık sık yıkılması gündeme gelmişti. Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yönetimi, köprünün yıkılarak yerine altgeçit yapılmasına karar vermişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir