Euro
10.041
0.62%
Dolar
8.4783
0.87%
Altın
493.91
0.99%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.214
4.19%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Aksaray Meydan Projesi devam ediyor

  Aksaray Meydan Projesi kapsamında yıkılacak İSKİ binasının yerine, yeşil alan ve yeraltı otoparkı yapılacak.
  • AA
  • 26.05.2015 - 14:59
  Aksaray Meydan Projesi devam ediyor

  Aksaray Meydan Projesi kapsamında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (İSKİ) ait bina yıkılacak, yerine yeşil alan ve yer altı otoparkı yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehir oteli olarak hizmet vermesi gündeme gelen binanın yıkılarak yerine yeşil alan ve yeraltı otoparkı yapılmasına karar verdi.

  Aksaray Meydan Projesi devam ediyor #1

  VİYADÜKLER KALKIYOR

  Yapımına 2012'de başlanan projeyle ayrıca İSKİ önündeki viyadük kaldırılacak. Vatan ve Millet Caddesi'nin kesişim noktasında kalan araç viyadüğü ile Pertevniyal Camisi önündeki Aksaray Viyadüğü kaldırılarak meydanın yayalaştırma çalışması tamamlanacak.

  YENİKAPI-AKSARAY ARASINDA KESİNTİSİZ YAYA ULAŞIMI

  İSKİ binasının yıkılmasıyla Aksaray Meydanı'ndan Yenikapı Marmaray istasyonuna kadar olan bölümde yayalar için kesintisiz ulaşım sağlanacak. Etap etap yapımına devam edilen meydan tamamlandığında, 62 bin metrekarelik yayalaştırılmış alanıyla 22 bin metrekarelik Çağlayan Meydanı'nın yaklaşık üç katı büyüklüğünde olacak.

  İKİ TRAMVAY İSTASYONU BİRLEŞTİRİLİYOR

  Meydan projesiyle ayrıca Vatan ve Millet Caddesi üzerinden gelen araçlar sinyalizasyon sistemleri ile Yenikapı, Beyazıt ve Saraçhane'ye yönlendirilecek. Trafiğin yoğunluğuna göre bölgede akış sistemi kurulacak ve yaya geçiş öncelikli düzenleme yapılacak. Bu arada, Yusufpaşa ve Aksaray tramvay istasyonları iptal edilerek tek istasyon haline getirilecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir