Petrol
96.34
-0.32%
Euro
18.2949
-0.02%
Dolar
17.9055
-0.25%
Altın
1.032
0.16%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
418.240
-3.00%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Ankara Garı 29 Ekim'de açılacak

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Ankara Garı'nın 29 Ekim'de hizmete gireceğini açıkladı.
  • AA
  • 15.09.2016 - 17:02
  Ankara Garı 29 Ekim'de açılacak

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır’da yaptığı ziyarette, gazetecilerin Ankara Garı’na ilişkin sorusu üzerine Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesinin hayata geçmesiyle Ankara'nın üs haline geleceğini söyledi.

  Ankara Garı 29 Ekim de açılacak #1

  29 EKİM'DE HİZMETE GİRECEK

  Ankara-Sivas-Kars, Ankara-Yerköy-Kayseri, Ankara-Konya-Mersin-Adana, Ankara-İzmir, Ankara-İstanbul, Ankara-Antalya hatlarının tamamlanmasıyla Ankara'nın merkez haline geleceğini ifade eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onun için biz, insanlarımızın daha hızlı hizmet alabilmesi adına Ankara'da yap-işlet-devret modeliyle adeta havalimanı gibi çok modern, çok güzel bir terminal yapıyoruz. Terminalin açılış tarihini 29 Ekim olarak hedefliyoruz ki 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde, Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açalım ve insanımızın hizmetine sunalım. Çünkü sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin her yerinden başkente gelecek vatandaşlarımızın yararlanacağı çok güzel bir terminal. Hedefimiz 29 Ekim'de o güzelim terminali açıp insanlarımızın hizmetine sunmaktır."

  Ankara Garı 29 Ekim de açılacak #2

  "RİZE-ARTVİN HAVALİMANI'NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

  Arslan, daha önce projesi iptal edilerek revizyona gidilen, Rize-Artvin Havalimanı'nın yapımı için çalışmaların sürdürüldüğünü vurguladı. Rize-Artvin Havalimanı'nın, Ordu-Giresun'dan sonra deniz üzerine yapılacak 2. havalimanı olacağını bildiren Arslan, "Yaklaşık 1-1,5 aylık periyotta projenin revizyonunu bitireceğiz ve tekrar ihaleye çıkacağız. Dolayısıyla Rizeliler de Artvinliler de elbetteki o havalimanından yararlanacak, diğer insanlarımız da hiç merak etmesinler. Biz hiç bir işimizi yarım bırakmadık, Rize-Artvin Havalimanını bu sene içerisinde ihaleye çıkıp inşallah kazmayı vuracağız. İki ile üç yıl içerisinde ülkemiz, yine dünya çapında gurur duyacağı denizin üzerinde yapılan ikinci bir havalimanına sahip olmuş olacak" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir