Euro
10.0258
-0.11%
Dolar
8.4348
-0.04%
Altın
492.25
0%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
338.192
-2.43%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Ankara'da havacılık fuarının temeli atıldı

  Ankara'nın Akyurt ilçesinde inşa edilecek Ankara Fuar alanı ve Kongre Merkezi'nin temelini Melih Gökçek attı.
  • 27.05.2015 - 09:43
  Ankara'da havacılık fuarının temeli atıldı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyurt'ta yapılacak Ankara Fuar alanı ve Kongre Merkezi'nin temeli Melih Gökçek tarafından atıldı.

  Ankara da havacılık fuarının temeli atıldı #1

  3 ŞEHİRDE GERÇEKLEŞECEK

  Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Milletvekilleri, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, STK temsilcileri, Belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Akyurt’ta havalimanı yakınında Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ile ANKESOB ortaklığında yapılacak olan dev fuar alanı sayesinde dünyada sadece 3 şehirde gerçekleştirilebilen havacılık fuarları, Ankara’da da düzenlenebilecek.

  Ankara da havacılık fuarının temeli atıldı #2

  AVRUPA’NIN EN BÜYÜKLERİNDEN

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı 21 yıllık süre boyunca, “Ankara’nın bir fuar alanı”na kavuşması hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Başkan Gökçek, “Temelini atacağımız Ankara Fuar alanı ve Kongre Merkezi, Avrupa’nın ve dünyanın sayılı fuarları arasında yerini alacaktır” diye konuştu.

  Projenin Ankara Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), Akyurt Belediyesi ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) ortaklığında yürütüldüğünü anlatan Başkan Melih Gökçek, “Yani Ankara’nın ortak malı” dedi.

  Ankara da havacılık fuarının temeli atıldı #3

  İKİ ETAP HALİNDE PLANLANDI

  Fuar merkezinin iki etap halinde planlandığını kaydeden Başkan Gökçek, etaplara ilişkin teknik bilgileri ise şöyle açıkladı, “Birinci etapta 580 bin metrekarelik bir alan içinde 5 holden oluşuyor. Her bir hol de kapalı ve 10’ar bin metrekare. Fuar alanı toplam 175 bin metrekare inşaat alanı ve 127 bin metrekare de açık sergi alanı olmak üzere toplam 302 bin metrekareden oluşacak. Ayrıca 500 adedi kapalı, 7 bin adedi de açık olmak üzere 7 bin 500 araçlık otoparkı bulunacak. ikinci etapta ise 5 tane 10’ar bin metrekarelik toplam 50 bin metrekarelik hol, ayrıca 100 bin metrekarelik açık alanla birlikte fuar alanı iyice büyüyecek inşallah.”

  Ankara da havacılık fuarının temeli atıldı #4

  HAVACILIK FUARI ARTIK ANKARA'DA

  Gökçek, ikinci etapta ayrıca, Esenboğa Havalimanı ile fuar alanı arasında bir bağlantı yolu yapılacağını, bu sayede de dünyada sadece Dubai, Paris ve Berlin’de bulunan ve havacılık sektörüne hizmet veren “havacılık fuarları”nın artık Ankara’da da yapılacağını belirtti.

  Fuar alanı ile birlikte turizmde de bir canlılık oluşacağını, ayrıca  fuar alanının başkentin ticari ve sanayi anlamda da gelişmesine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir