Euro
10.8105
0.59%
Dolar
9.3116
0.55%
Altın
530.37
0.76%
Borsa
1.418
0.63%
Bitcoin
576.500
2.55%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Antalya'da yat limanı için ilk adım atıldı

  'Altın Portakal Yat Limanı' için etüt proje ve fizibilite raporlarının hazırlanmasına ilişkin ihale süreci başlatıldı.
  • 28.06.2015 - 16:05
  Antalya'da yat limanı için ilk adım atıldı

  Antalya da yat limanı için ilk adım atıldı #1

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, 'Altın Portakal Yat Limanı'nı hayata geçirmek üzere ilk adımı attı.

  İHALE SÜRECİ BAŞLATILDI

  Bu kapsamda İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, raporların hazırlanması için ihaleyi 5 Haziran'da gerçekleştirdi. Sabah'ın haberine göre, büyükşehir, limanın yapımına yönelik etüt proje ve fizibilite raporlarının hazırlanmasına ilişkin ihale sürecini başlattı.

  Henüz teklif değerlendirme işlemlerinin devam ettiği ihale kapsamında çalışmalar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın liman için belirlediği Güzeloba Mahallesi'nde, Lara Plajı'nın batı ucu için yapılacak.

  Çalışmalar sonunda Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kruvaziyer Limanı'nın projelendirilmesine yönelik vaziyet planı, avan ve kesin projeler, fizibilite etüdü, jeolojik- jeoteknik etüt, hidrografik ve oşinografik rapor, çevresel etki değerlendirme raporu, imar planlarına sahip olacak.

  ÇALIŞMALAR KISIM KISIM İLERLEYECEK

  İhale sürecinin ardından 240 gün içinde tamamlanacak çalışmalar kısım kısım ilerleyecek. Bu kapsamda altyapı ve üstyapı tesislerini içeren vaziyet planı, kıyı ve altyapı tesislerine ait kesin projelerin hazırlanması, iskele ve otobüs park alanının nihai boyutunun ve yönünün belirlenmesi, iskele, rıhtım, dolgu, tahkimat gibi bölümler 45 günde tamamlanacak.

  Projenin 3 boyutlu animasyon filmi hazırlanmasını da içeren ihale şartnamesinde kruvaziyer limana ilişkin fizibilite etüdü de 120 günde tamamlanacak. Ayrıca 150 günde Antalya Kruvaziyer Limanı'na ilişkin ÇED raporları da hazır edilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir