Petrol
113.51
1.41%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.947
-0.89%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Antalya'nın dev projeleri MIPIM'de tanıtılacak

  Antalya'nın milyar dolarlık projeleri MIPIM Fuarı'nda görücüye çıkacak.
  • AA
  • 12.03.2016 - 14:17
  Antalya'nın dev projeleri MIPIM'de tanıtılacak

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fransa'nın Cannes kentinde yapılan dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'e bu yıl tek başına büyük bir stantla katılacak. Sadece projelerin değil kentlerin de birbiriyle yarıştığı MIPIM'de Antalya Büyükşehir Belediyesi, büyük bir stant açacak. Belediye standında Boğaçağı Marina, Kruvaziyer Liman, Tünektepe, Konyaaltı Sahil projeleri ile kentsel dönüşüm anlatılacak.

  Antalya nın dev projeleri MIPIM de tanıtılacak #1

  ANTALYA'NIN "ÇILGIN PROJESİ"

  Fuarda Antalya Büyükşehir Belediyesinin tanıtacağı projeler şöyle; Taşkın önleme projesi olan Boğaçayı Marina Projesi ile Antalya'ya karaya doğru 40 kilometrelik yeni bir sahil kazandırılması planlanıyor. 925 kilometrelik havzayı kapsayan proje taşkın önlemeye yönelik altyapıların yanı sıra nehrin içine iki yat limanı, halka açık yaşam merkezleri, rekreasyon alanları, oteller, rezidanslar, binalar, restoranlar, eğlence yapıları gibi yatırımları da kapsıyor. Yaklaşık 5 yılda tamamlanması öngörülen projenin değerinin de 1 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

  Antalya nın dev projeleri MIPIM de tanıtılacak #2

  500 MİLYON DOLARLIK KRUVAZİYER İSKELESİ

  Lara bölgesinde yapılması planlanan projenin ortalama değerinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Kruvaziyer limanın deniz turizminden çok az pay alan Antalya turizmi için önemli olduğu belirtiliyor.

  Antalya nın dev projeleri MIPIM de tanıtılacak #3

  7 KİLOMETRELİK SAHİL PROJESİ

  Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinin düzenlenmesine ilişkin proje de 7 kilometrelik bir sahili kapsıyor. Projesi bir mimari yarışma ile belirlenen, sahilde yeşil alan, sosyal alan ve spor alanlarını kapsayan projenin yap-işlet-devret şeklinde yatırımcılara verilmesi planlanıyor. Tünektepe Projesi ile Tünektepe'ye teleferik, sosyal donatı ve bir simge yapıyı içeriyor. Yatırımcılara anlatılacak kentsel dönüşümün ise 1 milyar dolarlık yatırımı içerdiği belirtiliyor. Cannes'da 4 gün boyunca sürecek fuarda projelerin sunumunun yanı sıra Antalya da standın yanına kurulacak dev ekranla tanıtılacak.

  Antalya nın dev projeleri MIPIM de tanıtılacak #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir