Petrol
112.93
1.76%
Euro
17.5824
0.32%
Dolar
16.6571
0.79%
Altın
976.91
0.83%
Borsa
2522
-0.30%
Bitcoin
352.119
-0.31%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Balat- Hasköy köprüsü Mudanya'ya ulaşımı rahatlatacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hasköy – Balat arasına yeni bir köprü inşa ederek Mudanya'ya ulaşımı kolaylaştıracak.
  • 22.02.2016 - 11:28
  Balat- Hasköy köprüsü Mudanya'ya ulaşımı rahatlatacak

  Yaz aylarında trafik yoğunluğunun arttığı Mudanya yolunda yeni bir proje hayata geçiyor.

  Balat Hasköy bağlantısını sağlayan köprünün, 'tahribat gördüğü' gerekçesiyle trafiğe kapatılmıştı. Büyükşehir Belediyesi ise bölgeye yeni bir köprü kazandırmak için harekete geçti.

  Balat- Hasköy köprüsü Mudanya ya ulaşımı rahatlatacak #1

  MUDANYA'YA ULAŞIM KOLAYLAŞACAK

  Tarihi köprünün yanına yapılacak yeni köprü ile Hasköy Balat arası bağlantı sağlanacak ve böylelikle Mudanya bölgesine ulaşım da kolaylaşacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, köprünün yapılacağı bölgeyi yerinde inceledi.

  Balat- Hasköy köprüsü Mudanya ya ulaşımı rahatlatacak #2

  YOĞUNLUK AZALACAK

  Konuyla ilgili açıklama yapan Altepe, “Hasköy Balat arasına yapılacak köprü ile Mudanya yolundaki yoğunluk azalacak. Buradaki mevcut tarihi köprü, tahribat gördüğü gerekçesiyle Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı doğrultusunda araç trafiğine kapatılmıştı. Mudanya yolundaki sıkışıklığın rahatlatılması için Mudanya Bursa yolunun batı bölgesinde çalışmaları başlatmıştık. Bu proje de özellikle Balat Hasköy bölgesini, bademli bölgesini rahatlatacak önemli bir çalışma. Yeni köprü projesi hazır. Karayollarından onayı aldık. İhaleyi hızlı şekilde yapıp, inşaatı başlatmak ve bir an önce tamamlamak istiyoruz. Yaz sezonu yoğunluğu başlamadan Mudanya bölgesini rahatlatacak önemli bir adım atıyoruz. Şimdiden bölgeye hayırlı olsun” dedi.

  Balat- Hasköy köprüsü Mudanya ya ulaşımı rahatlatacak #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir