Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.644
1.49%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Caddebostan sahiline yeni proje

  İstanbul Anadolu yakasında bulunan Caddebostan sahilinde dev bir proje başlıyor.
  • 27.04.2015 - 11:05
  Caddebostan sahiline yeni proje

  cadde

  Sahildeki Migros'un bulunduğu alan ile ilgili konuşan Mimar Gürhan Bakırküre, “2016'da hayata geçecek projede market yerin altına indirilecek. Açık hava konserlerinin yapılacağı kamuya açık alan oluşturulacak” dedi.

  Gazinocular Kralı olarak anılan Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan'ın varisi olduğu Caddebostan sahilindeki alan, Mimar Gürhan Bakırküre'nin projesiyle yenilenecek. 2016 yılında hayata geçmesi planlanan projede market alanı korunarak yerin altına indirilecek, açık hava alanında ise restoran, cafe, bar ve açık hava konserlerinin yapılacağı kamuya açık alan oluşturulacak.

  ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

  Yapılacak çalışmaların önümüzdeki yıl hayata geçirileceğini anlatan Bigg Mimarlık'ın kurucusu Mimar Gürhan Bakırküre, “İstanbul'un en önemli bölgelerinden birinde büyük bir proje yapılacak. Alanı çok güzel değerlendirmeyi planlıyoruz. Konserlerin ve etkinliklerin düzenleneceği bir alan tasarladık. Bu konuda yapılacak çalışmalar bölgeye yeni bir konsept kazandıracak” dedi.

  OFİSLER YENİLENİYOR

  İstanbul'da daha çok ofis projeleri gerçekleştirdiklerinin altını çizen Gürhan Bakırküre, önümüzdeki 3 yılda kaliteli, son teknolojik olanaklarla tasarlanmış 3 milyon metrekare ofis yapılacağını belirtti. Bakırküre, bu projelerle ilgili olarak da şöyle konuştu: “İstanbul'da 2014 yılında 700-750 bin metrekarelik yeni ofis binası yapıldı. İstanbul'da ofis taşınma rakamları geçen yıl 1 milyon metrekarenin üzerinde oldu. Toplamda 1 milyon 200 bin metrekare arası bir ofis taşınma olduğu tahmin ediliyor. Bunun 700 bin metrekaresi yeni bina olduğu için kayıtlı. Diğerleri apartmanlar, yenilenen eski binalar. İstanbul'da kaliteli ofis ihtiyacı var.”

  HEDEFTE Y KUŞAĞI VAR

  Bakırküre, ofis tasarımlarında Y kuşağının hedeflendiğini belirterek, “Y kuşağı önceki kuşaklardan farklı. Bağımsızlıklarına düşkünler, egoları yüksek, çok sabırsızlar, maymun iştahlılar, aidiyet duyguları zayıf ve amaç odaklılar. Artık bütün firmalarda Y kuşağı devrede. Kendilerini evde hissedecekleri, motivasyonlarını yüksek tutacak, esnek olacakları, firmaya aidiyetlerini sağlayacak bir ofis yaratmak gerekiyor. Ama tüm bunları avukatlık şirketlerine ya da bankaya adapte etmek çok zor. 20 sene evvel ofis projesi yaparken amaç patronu memnun etmekti, şimdi patronlar da değişti” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir