Petrol
110.74
-0.04%
Euro
17.2849
1.46%
Dolar
16.0924
1.05%
Altın
964.61
1.67%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.774
-1.04%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Çanakkale Boğaz Köprüsü fiyatları artırdı

  Çanakkale Boğaz Köprüsü fiyatları artırdı

  Henüz yapım çalışmalarına başlanmayan Çanakkale Boğaz Köprüsü güzergahındaki arsa ve konutların değerini şimdiden 5 kat artırdı.
  • 22.03.2016 - 09:49

  Çanakkale Boğaz Köprüsü fiyatları artırdı #1

  Çanakkale Boğaz Köprüsü bölgedeki konut ve arsaların daha tamamlanmadan değerini artırmaya başladı. Lapseki ilçesi Şekerkaya mevkii ile Gelibolu ilçesi Sütlüce mevkii arasında yapılacak köprü tamamlandığında dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olacak. Habertürk'ün haberine göre; Çanakkale Köprüsü'nün yapılacağı boğazın genişliği 3 bin 600 metre, 800'er metre de kara tarafından içeriye girilecek. 3 bin 23 metre asma bölümü olacak. Söz konusu köprünün uzunluğu 2 bin 23 metre olacak.

  KÖPRÜ PROJESİYLE DEĞERLENECEK BÖLGELER

  Çanakkale Boğaz Köprüsü özellikle Gelibolu ve Lapseki bölgesinde heyecan yarattı. Yapılacak olan köprü ile Bozcaada’ya geliş süreleri de epeyce kısalmış olacak. 20 kavşak ya da istasyon olacak şekilde tasarlanan Çanakkale Boğaz Köprüsü ile Lapseki ve çevresindeki köylerde son dönemde yoğun bir hareketlilik var.  Avrupa yakasındaki ayaklarının kurulacağı Gelibolu ise gayrimenkul yatırımcıları açısından adeta altın çağını yaşıyor. İlçenin Bolayır ve Sütlüce köyleri de markaj altına alınan bölgeler arasında. Şekerkaya mevkiine en yakın köylerden bir diğeri de Gökköy. Çanakkale Boğazı'na hakim bir tepede yer alan Gökköy, manzarasından dolayı özellikle arsa yatırımcıları tarafından yoğun talep görüyor.

  Çanakkale Boğaz Köprüsü fiyatları artırdı #2

  FİYATLAR 5 KATINA ÇIKIYOR

  Bölgede arsa-arazi fiyatlarındaki hareketliliğin yılsonuna kadar maksimum değeri bulması bekleniyor. Öyle ki, bazı köy bölgeler, köprüye yakınlığın avantajını kullanarak önceki değerlerini 5 katına kadar çıkarabiliyor. Bu bölgelerin başında Lapseki Merkez ve Çardak Beldesi geliyor. Zira köprünün en önemli fonksiyonu Çanakkale Merkez ile Lapseki arasını çok yakınlaştıracak olması. Lapseki Merkezde yaz başında metrekaresi 250 TL’den alıcı bulan arsa-arazi fiyatları bu dönem 450 TL’ye kadar çıkıyor. Köprüye çok yakın olan Çardak’ta ise metrekaresi 8 TL olan fiyatlar bu dönem 19 TL’ye kadar çıktı. Gelibolu tarafında en çok pirim yapan yerler Koruköy ve Burhanlı oldu. Burhanlı’da metrekare fiyatı son 5 ayda iki katına çıktı ve 30 TL’ye ulaştı. Koruköy’de ise 4.500 TL’ye ulaşan metrekare fiyatları 60-65 TL aralığında alıcı buluyor.

  Çanakkale Boğaz Köprüsü fiyatları artırdı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir