Petrol
95.95
-0.72%
Euro
18.3565
0.32%
Dolar
17.9616
0.07%
Altın
1.03
-0.05%
Borsa
2793
0.00%
Bitcoin
429.806
0.45%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Fuar İzmir'e yeni bağlantı yolu yapılacak

  "Fuar İzmir"in araç çıkışına yapılacak trompet kavşağa gerekli izni alamayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlantı yolu yapmaya karar v
  • 24.02.2015 - 10:23
  Fuar İzmir'e yeni bağlantı yolu yapılacak

  dsf

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir’de inşaa ettiği yeni fuar alanı "Fuar İzmir"den araçların çıkışı için Karayolları Genel Müdürlüğü trompet kavşağa izin vermeyince, çareyi çevre yolunun altından fuarın Akçay Caddesi’ne ulaşımını sağlayacak 950 metrelik bağlantı yolu yapmakta buldu.

  Kamulaştırma çalışmaları tamamlanan yol inşaatı, 25 Mart’ta açılacak Mermer fuarına kadar tamamlanacak.

  ALTERNATİF YOL

  İzmir’in fuarcılıkta yeni bir hamle yapmasını sağlayacak ve Büyükşehir Belediyesi’nin 400 milyon TL’ye mal ettiği Fuar İzmir’e Üçkuylar yönünden gelirken çevre yolundan direk giriş yapılabilecek düzenleme yapılmasına karşın, Büyükşehir Belediyesi’nin fuara ulaşımı sağlayacak trompet kavşak projesi Karayolları tarafından izin verilmeyince kriz yaşandı.

  Kurumlar arası görüşmelerden sonuç alınamayınca, inşaatı süren Fuar İzmir’e ulaşımı sağlamak için Büyükşehir Belediyesi alternatif bir yol buldu.

  Fuar alanından çevre yolu altından Aktepe Mahallesi’ne, Süleyman Ergin Caddesi’ne ulaşabilmek için 950 metrelik bağlantı yolu projelendirildi.

  ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

  Kamulaştırma çalışması yapıldı. Fuar İzmir’in 25 Mart’ta ilk kez kapılarını açacağı Mermer Fuarı’na bir ay kala bağlantı yolunun istinat duvarları ve gövdesi ile su, kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları da tamamlandı. Hızla süren çalışmalarda beton ve asfaltlamanın da 20 Mart’a kadar tamamlanması bekleniyor.

  Öte yandan, krize neden olan trompet kavşağın ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın, gerekli iznin verilmesi için Karayolları yetkilileriye konuşağını açıklaması Büyükşehir Belediyesi’ni umutlandırdı.

  İzin çıkarsa 1-2 yıl içinde trompet kavşakla Fuar İzmir’e ulaşım, planlandığı gibi yapılabilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir