Euro
15.5838
0.03%
Dolar
13.7941
-0.03%
Altın
789.51
0.03%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
698.699
-3.27%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Gaziantep Mavikent'e bin yeni konut müjdesi

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şahinbey Belediyesi tarafından Mavikent’e bin yeni konut daha yapılacağının müjdesini verdi.
  • İHA
  • 14.05.2015 - 08:43
  Gaziantep Mavikent'e bin yeni konut müjdesi

  mavikent

  Şahinbey Belediyesi tarafından Türkmenler Mahallesi’nde yaptırılan Şehit Cevdet Özdemir Sosyal Tesisi ve parkının açılışı, yapılan törenle gerçekleşti. Törene katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mavikent Konutları için yeni konut müjdesi verdi.

  Gaziantep Mavikent e bin yeni konut müjdesi #2

  ÇOK GURURLUYUM

  Töreninin açılış konuşmasını tesise adı verilen Şehit Cevdet Özdemir’in annesi Dursun Özdemir yaptı. Şehit oğlunun adının bir tesise verilmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade eden anne Özdemir, “Çok gururluyum. Tabii oğlumu kaybetmenin üzüntüsünü de yaşıyorum. Bana bu gururu yaşattığı için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum" dedi.

  70’İNCİ SOSYAL TESİS

  Tesis ve park yapmak için 18 bina ve 36 evi yıktıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahamazoğlu, “Açılışını yapacağımız tesisimiz 70’inci sosyal tesisimiz ve üzerinde bulunduğu alan 2 bin metrekarelik bir alan. 400 metrekare oturma alanına sahip olan tesisimiz 4 katlı ve içerisinde, hazırlık kurslarıyla çok sayıda meslek edindirme kursları yer alıyor” diye konuştu.

  AÇILAN TESİSTE GÜZEL NESİLLER YETİŞMESİNİ DİLİYORUM

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili adayı Abdülhamit Gül de Şahinbey Belediyesi’nin çok iyi işlere imza atığını ifade ederek, "Bu açılan tesisten güzel nesiller yetişmesini diliyorum. Tesisimizin ve parkımızın hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

  DAR GELİRLİLERE BİN KONUT DAHA

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şahinbey Belediyesi’nin ayrı bir başarı hikayesi yazdığını ifade ederek, “Şahinbey Belediyesi dar gelirli vatandaşlarımız için Mavikent’e bin yeni konut daha yapıyor bunun da müjdesini verelim. Daha önce 2 bin konut yapmıştı, şimdi bin konut daha yapacak. Bu konutlar için başvurular da 21 Mayıs’ta başlayacak. Çalışmalarımız devam ediyor ve devam edecektir. Bu sosyal tesisimizin hayırlı olmasını diliyor, Başkanımızı canı yürekten kutluyorum” dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir