Petrol
111.47
-0.51%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.000
1.27%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  İzmirliler Körfez Tüp Geçit Projesi'ne hazır

  İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, "Kamuoyu İzmir'e çağ atlatacak Körfez Tüp Geçit Projesi'ne hazır" dedi.
  • 12.03.2016 - 09:02
  İzmirliler Körfez Tüp Geçit Projesi'ne hazır

  izmir

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın "İzmirlilerin Körfez geçişi projesi için sesi biraz daha gür çıkmalı" şeklindeki çağrısının ardından ilk çıkış İzmir Müteahhitler Federasyonu'ndan geldi. Federasyon Başkanı Necip Nasır, Körfez Tüp Geçit Projesi için İzmir'de artık kamuoyunun hazır olduğunu söyledi. Yeni Asır'ın haberine göre; Nasır, "Bu proje ortaya çıktığı andan itibaren birçok tartışmaya yol açtı. Ancak, gelinen son noktada İzmir'in bu projeyi enine boyuna tartıştıktan sonra artık Körfez Tüp Geçit'e İzmir'in tüm kuruluşları ve kamuoyu ile birlikte hazır olduğu görülüyor. İzmir Körfez Tüp Geçit ile çağ atlayacak" dedi. 

  "TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLÜR"

  İzmir'in yıllardır süren trafik soruruna dikkat çeken Nasır, "Körfez tüp geçit projesi veya köprü ile İzmir'in ulaşım sorunu ortadan kalkacak. Özellikle alternatif güzergahın yanı sıra ciddi bir yakıt tasarrufu sağlanacak. İzmirlinin parası İzmirlinin cebine kalacak. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun mitingdeki sözleri İzmir'e umut verdi" diye konuştu. Öte yandan, İzmir'in çok ciddi bir hava kirliliği yaşadığını da belirten Nasır, "Projenin birçok avantajından belki de en önemlisi hava kirliliğinin önlenmesine olumlu etki yapacak olması. İzmir'in en büyük sorunlarından biri hava kirliliği. Bu proje ile hava kirliliği, ulaşım ve makro yapıda İzmir'in çehresi değişecek. İzmirliler hazır. Projenin hayata geçririlmesini bekliyoruz" diye konuştu.

  "İZMİR'İ KÖPRÜYLE BULUŞTURURUZ"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu da Türk-Yunan zirvesi için geldiği İzmir'de Körfez geçişi projesi için önemli mesajlar vermişti. Davutoğlu, Bayraklı'da AK Parti İl Başkanlığı önünde halka hitap ederken İstanbul'a yapılan 3'üncü köprüyü de anlatmıştı. Bu sırada vatandaşlardan İzmir'de de köprü kurulması isteği geldi. Bunun üzerine Davutoğlu, "Binali (Yıldırım) Bey İzmir'de köprü istiyor. Siz ne isterseniz, biz yaparız. İzmir bir şey isterse, biz geri durur muyuz? Gün gelir İzmir'i de köprüyle buluştururuz" ifadelerini kullanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir