Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
517.128
1.80%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Kasımpaşa sokakları yenileniyor

  Kasımpaşa sokakları yenileniyor

  Beyoğlu Belediyesi tüm ilçe genelinde başlatılan kaldırım çalışmaları ile ara sokaklar elden geçirilerek yenileniyor.
  • İHA
  • 14.08.2015 - 11:07

  Kasımpaşa sokakları yenileniyor #1

  Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün büyük bir titizlik içerisinde sürdürdüğü çalışmalar neticesinde, cadde, sokak ve meydanlar yenilenerek, Beyoğlu'nun geçmişine ve günümüz yaşam standartlarına uygun ve modern görünüme kavuşturuluyor.

  İlçede birçok mahallede yapılan yenileme çalışmalarının ardından, Kasımpaşa'da bazı sokaklarda alt ve üst yapı hatları yer altına alınarak desenli baskı beton sistemiyle yaklaşık 4 bin 500 metrekare yol yenilemesi tamamlandı. Parke taşı görünümlü baskı beton sistemi kullanılarak sokak ve caddelerin havasını değiştiren çalışmalardan vatandaş ve esnafta çok memnun.

  Kasımpaşa sokakları yenileniyor #2

   

  "BAŞKANIMIZ BAŞIMIZA GELDİ BURALAR DÜZELDİ”

  50 yıldır Turşucu Bayram Sokak'ta oturan 70 yaşındaki Hasan Arası, Kasımpaşa'nın her halini biliyor. “Eskiden buraların dolması için taş getiriyorduk,” diyen Arası, “Burası dolgu olduğundan sokaklarımız çamur içerisindeydi. Ne zaman başımıza Ahmet Misbah Demircan geldi buralar düzeldi. Şimdi çok huzurluyuz” dedi.

  "KENDİMİZİ DEĞERLİ HİSSETTİK”

  25 yıldır ayakkabı tamircisi olarak çalışan Aşkın Gündoğdu, yıllardır ayak bastığı mahallenin bu duruma gelebileceğini hiç düşünmediğini belirterek, yapılan yol çalışmalarıyla mahalleli olarak kendilerini değerli hissettiklerini söyledi. “Son yapılan değişiklikle mahallemizin eli yüzü düzeldi.” diyen Mustafa Küreli ise, emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Kasımpaşa sokakları yenileniyor #3

  ÇOCUKLAR RAHATLIKLA SOKAKTA OYNAYABİLİYOR

  Yol çalışmalarının ardından sokaklar adeta pırıl pırıl parladı. Aileler de sokaklarının temizlenmesi ve henüz trafiğe açılmaması dolayısıyla hem kendileri hem de çocukları rahat nefes aldı. Yol çalışması sonrası Turşucu Bayram Sokağın çok düzenli bir hale geldiğini söyleyen 2 çocuk annesi Serpil Araman, artık çocuklarını sokağa gönül rahatlığıyla bıraktığını dile getirdi.

  TAMAMLANAN VE DEVAM EDEN SOKAKLAR

  Kasımpaşa'da yol çalışmaları tamamlanan sokaklar şöyle: Hakim Sokak, Tahta Kadı Sokak, Ziyafet Sokak, Kebapçı Şerif Sokak, Kasap Zekeriya Sokak, Turşucu Bayram Sokak, Kasımpaşa Medresesi Sokak, Külhan Sokak ve Makaracı Çıkmazı.

  Tamamlanacak olan sokaklar ise, Kasımpaşa Cami Sokak, Safra Sokak, Güllehane Sokak, Cezayirli Mektebi Sokak, Gazipaşa Mescidi Sokak, Paşa Deresi Sokak.


  Görüş Bildir