Petrol
113.72
2.34%
Euro
17.5137
0.25%
Dolar
16.3123
-0.32%
Altın
969.56
-0.53%
Borsa
245
0.00%
Bitcoin
483.507
-1.27%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Kepez Santral’de konutların temelleri atılıyor

  Kepez-Santral hayata geçirilecek yeni proje, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak.
  • İHA
  • 10.01.2018 - 13:02
  Kepez Santral’de konutların temelleri atılıyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez-Santral’de, hak sahiplerine verilecek olan konutların inşaatına başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerine ait tüm parsellerde teslim edilecek konutların inşaatı başladı.

  ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  İlk kez altyapı çalışmalarının binalardan önce yapıldığı projede hafriyat ve temel kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalar hız kazandı. Konutların temel beton dökümüne başlandı. İş makinaları ve beton mikserleri proje alanında hummalı bir çalışma yürütüyor.

  Kepez Santral’de konutların temelleri atılıyor #1

  Projede, ilk etapta hak sahiplerinin konutları yapılacak. Proje, içerisinde yer alan akıllı şehircilik uygulamaları ile Avrupa Birliği’nden 5 milyon euro hibe kredisi almıştı.

  PRESTİJLİ YAŞAM MERKEZİ

  Kepez-Santral mahallelerinde dünya çapında bir kentsel dönüşüm projesi inşa ediliyor. Meydanları, göletleri, müzeleri, yeşil alanları, çocuk parkları, alışveriş alanları, yarı açık pasaj alanları, camiler, okullar, hastane, pazar alanlarıyla Antalya, son derece modern ve konforlu bir yaşam alanına kavuşacak. Kepez Santral sakinleri 3. Etap Raylı Sistem Projesiyle havalimanından hastaneye, üniversiteden şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek.

  Kepez Santral’de konutların temelleri atılıyor #2

  261 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

  Proje toplam 261 bin metrekare yeşil alanıyla Türkiye’ye örnek bir yaşam merkezi olacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez-Santral bölgesinde bulunan ve yıkımı gerçekleşen 3 bin 227 evin bahçesindeki ağaçlar kesilmeyerek, tekrar yaşatılmak üzere Kepez-Santral’ de kurulan fidanlık içerisinde özenle korunup, bakımları yapılıyor.

  Proje tamamlandığında ağaçlar alan içerisinde yeniden yaşam bulacak. Kepez Santral Projesi tamamlandığında Antalya’nın en prestijli yaşam merkezi olacak.

  Kepez Santral’de konutların temelleri atılıyor #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir