Euro
10.124
0.02%
Dolar
8.5602
0.01%
Altın
495.12
-0.01%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
334.018
4.98%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Kocaelililer 2023'te metroya kavuşacak

  Kocaelililer 2023'te metroya kavuşacak

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bakanlık tarafından onaylanan 33,3 km'lik metronun detaylarını paylaştı.
  • 09.05.2015 - 10:39

  kocaeli

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez ilçesini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan, gerçekleşen hizmetler ve yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.

  KALİTELİ ULAŞIM TEK ARZUMUZ

  Körfez Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy Camisi'nde vatandaşlara bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Vatandaşımızın daha konforlu yolculuk etmesini istiyoruz. Bunun için teknik arkadaşlarımız yoğun biçimde çalışıyor. Kaliteli ulaşım tek arzumuz" dedi.

  Bunun yanı sıra Karaosmanoğlu, "Cumhuriyetimizin 100. yılında metroya bineceğiz. Çalışmalarımız hızlı biçimde devam ediyor. Geçen iki yılda yaşanan kuraklığa rağmen kentimizi kesinlikle susuz bırakmadık. Önlemlerimizi almış yer altı kaynaklarımızın haritasını yıllar öncesinden hazırlamıştık. Bu sene çok şükür bereketli bir yıl oldu, suyumuz bol maşallah" şeklinde konuştu.

  "200 ADET OTOBÜS HİZMETE GİRECEK"

  Mimar Sinan Mahallesi'nde esnaf, vatandaş ve Ambarcılar Sitesi sakinleriyle bir araya gelerek, ulaşım noktasında eksiklikleri çok iyi bildiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "200 adet otobüs alım ihalemiz bitti, imzalarımızı attık ve Eylül ayından itibaren kentimize daha kaliteli bir ulaşım sağlamak için hizmette olacaklar. Yıl sonuna kadar otobüslerimizin tamamı şehrimizde siz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak. Tüm ilçelerimizde hizmet verecek bu otobüsler Körfez ilçemizde de faaliyet gösterecekler" dedi.

  "2023'TE METROYA BİNECEĞİZ"

  Bunun yanı sıra 2023 Türkiyesi'nde, Kocaeli'nin artık metroyla seyahat edeceğini de sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "2. etap şeklinde yapacağımız metro sistemimiz 1. etabı olan uygulamaya esas kesin projeleri ihale aşamasına geldi. Toplam uzunluğu 33,3 kilometre olacak Metromuzun 1.etabı Körfez Kaymakamlığı- Köseköy hattı ile 24 km'dir. Burayı gerçekleştirdikten sonra doğu ve batı uçlarına 5 kilometrelik büyümeyle Batıda Atalar Mahallesi, doğuda da Cengiz Topel Havalimanımız'a kadar metromuzu ulaştıracağız" şeklinde vatandaşları bilgilendirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir