Petrol
110.94
-0.02%
Euro
17.2846
-0.07%
Dolar
16.1005
0.15%
Altın
966.9
0.07%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
479.317
1.13%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Kocaeli'ye doğal yaşam parkı yapılacak

  Kocaeli Kartepe ilçesi Uzuntarla ve Eşme mahalleleri arasında kalan 2 bin dönümlük ormanlık alan içerisine doğal yaşam parkı yapılacak.
  • İHA
  • 07.07.2016 - 11:31
  Kocaeli'ye doğal yaşam parkı yapılacak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından Kartepe ilçesi Uzuntarla ve Eşme mahalleleri arasında kalan 2 bin dönümlük ormanlık alan içerisinde doğal yaşam parkı oluşturuluyor. Kartepe Doğal Yaşam Parkı, Avrupa’nın en büyük, dünyanın da üçüncü doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip. Doğal Yaşam Parkı tamamlandığında evcil ve vahşi hayvanlar, gezinti ve gözlem alanları ile pek çok uygulama yer alacak.

  Kocaeli ye doğal yaşam parkı yapılacak #1

  DOĞAL YAŞAM ALANI

  Giriş kapısı kısmı oluşturulan parkın bir bölümü D-100 Karayolu’na paralel uzanıyor. Parkın etrafına 8,5 kilometre tel çit örüldü. Tel çitlerin yanında ve parkın içinde uzanan yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda yol yapıldı. Parkta dünyanın dört bir yanından değişik hayvan türleri kendileri için ayrılan doğal alanlarda yaşayacak. Alanların üzerine kurulacak gezinti yollarıyla vahşi hayvanlar doğal ortamlarında izlenebilecek. Çiftlik hayvanlarının da olacağı parkta farklı iklimlerden gelen hayvanlar için uygun koşullar oluşturulacak.

  Kocaeli ye doğal yaşam parkı yapılacak #2

  ÇOCUKLAR HAYVANLARI TANIYACAK

  Fuarda gençlik merkezleri, kafeler, göletler, dinlence alanları ve yürüyüş parkurları bulunacak. Doğal Yaşam Parkı’nda çocukların hayvanlarla içli dışlı olabileceği ortamlar oluşturulacak. Ördek, kaz ve kuzu gibi hayvanların bulunacağı Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde ise çocukların korkmadan oynayabileceği evcil hayvanlar olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir