Petrol
112.59
-1.44%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.676
1.48%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Martı projesinde çalışmalar ertelendi

  Martı projesinde çalışmalar ertelendi

  ‘Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı’ ertelendi.
  • 28.07.2016 - 09:07

  Martı projesinde çalışmalar ertelendi #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi tarafından Mayıs ayında onaylanan ve Kabataş sahilinde deniz, raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre edecek modern bir transfer merkezi yapılmasını öngören ‘Martı Projesi'nin 28 Temmuz olarak duyurulan inşaat çalışmalarının başlangıç tarihi bir sonraki tarihe ertelendi.

  DENİZ ULAŞIMI BAŞKA BİR LİMANDAN SAĞLANACAK

  15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü durum kapsamında proje çalışmalarının bir hafta ertelendiği bildirilirken en az 1 yıl süreceği tahmin edilen proje çalışmaları tamamlandığında çalışmalar sırasında deniz ulaşımı başka bir iskeleden gerçekleştirilecek.

  RAYLI SİSTEMLER ENTEGRE OLACAK

  Kabataş’tan başlayan Beşiktaş, Mecidiyeköy, Kağıthane ve Alibeyköy üzerinden Mahmutbey’e oradan da İkitelli, Bahçeşehir, Esenyurt’a kadar uzanacak metro hatları Kabataş’ta entegre olacak. Mahmutbey Metrosu Kabataş’tan Karaköy ve Unkapanı Köprüsü’ne kadar uzatılacak.

  Proje ihalesi yapılan 18 kilometrelik Beykoz-Üsküdar Metrosu Üsküdar’da Marmaray ile Kabataş’a entegre olacak. Proje ihalesi yapılan 18.4 kilometrelik Sarıyer- Beşiktaş Metrosu Kabataş’a uzanacak. Darüşşafaka-Yenikapı Hattı’nın Taksim-Kabataş Füniküleri ile Kabataş’a entegrasyonu da sürecek.

  Kabataş’taki vapur motor ve deniz otobüsü iskeleleri çalışma süresince bu iskelelerden gerçekleştirilecek:

  ŞEHİR HATLARI: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden,

  İDO: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi’nden,

  DENTUR: Kabataş- Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden,

  BUDO: Kabataş-Bursa seferleri eski Karaköy İDO İskelesi’nden gerçekleştirilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir