Euro
10.0655
0.81%
Dolar
8.3428
0.45%
Altın
479.06
0.53%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
416.142
-7.09%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Melih Gökçek 2016 projelerini açıkladı

  Melih Gökçek 2016 projelerini açıkladı

  Melih Gökçek, İmrahor Vadisi üzerinde yapılması planlanan Ankara Boğazı Projesi’nin planının Meclis’ten geçtiğini açıkladı.
  • İHA
  • 13.12.2015 - 11:09

  melih

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2016 yılında Ankara için yapılması planlanan yeni projeler hakkında önemli bilgileri paylaştı. Başkent Ankara'ya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olanyeni yatırımları açıklayan Melih Gökçek, ilk olarak Ankapark’ın tamamlanacağını, hızla devam eden inşaat çalışmaların yüzde 70 seviyelerinde olduğunun altını çizdi. Başkan Gökçek ikinci yatırım olarak İnanç ve Tarih Müzesi’ndeki çalışmaları hakkında ise önemli bilgiler verdi.

  ANKARA BOĞAZI MÜJDESİ

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İmrahor Vadisi üzerinde yapılması planlanan Ankara Boğazı Projesi’ne ilişkin plan çalışmasının Meclis’ten geçtiğini ifade ederken, “2016 itibari ile inşallah bu projemize başlıyoruz. Özellikle projenin sadece kanal kısmını Ankara Büyükşehir Belediyesi yapacağı için, vatandaşlar kendi konutlarını yapacağı için çok süratli yürüyecek bir proje olacak. Kanalın kenarlarında 2 katlı iş merkezleri bulunacak. Arka kısımlarda ise evler olacak. Bol miktarda yeşil alan olacak” ifadelerini kullandı. Ankara Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi’nin de çok hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Gökçek, Ankara Fuar ve Kongre Merkezi’ni bitirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde ise yaklaşık yüzde 50’lik bir ilerleme olduğunu ifade edildi.

  Melih Gökçek 2016 projelerini açıkladı #2

  “ERYAMAN’A BİR STAT YAPIYORUZ”

  Ankara’da en büyük sıkıntılardan birinin stat eksikliği olduğunu söyleyen Gökçek, “Eryaman’a bir stat yapıyoruz. Bunun ihalesini yaptık. Yanını daire olarak müteahhit yapacak karşılığında bize bu stadı yapacak. İnşallah 1 ila 1 buçuk yıl içerisinde 10-15 bin kişilik kutu bir stat olacak. Sayın Bakanla görüşmelerimiz devam ediyor. Muhtemelen 19 Mayıs Stadı’nın yıkılarak yerine yenisinin yapmayı düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

  “OTOBÜS TERMİNALİ ŞEHİR DIŞINA TAŞINACAK”

  Otobüs terminalinin şehir dışına taşınacağını açıklayan Gökçek, “Bunun için yerimiz hazır. Mamak’ta bir alışveriş merkezinin yanındaki 100 bin metrekarelik geniş alana, özel sektöre ihale ediyoruz, özel sektör tarafından yapılacak ve direkt olarak dışarıya taşımış olacağız” ifadelerini kullandı. Gökçek, terminalden boşalacak olan alana da Ulus esnafını taşıyarak, Ulus’ta tarihi kent merkezi oluşturmayı planladıklarını belirtti

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir